mobile
REKLAMA

EUROPEJSKIE MIGRACJE PO 2004. KONFERENCJA NAUKOWA W MUZEUM EMIGRACJI W GDYNI

W dniach 25 i 26 października w Muzeum Emigracji w Gdyni odbędzie się III Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa zatytułowana Europejskie Migracje po 2004 r. Przyczyny, skutki i perspektywy.

Informacja prasowa
TAGI
EUROPEJSKIE MIGRACJE PO 2004. KONFERENCJA NAUKOWA W MUZEUM EMIGRACJI W GDYNI

Głównym celem konferencji jest prezentacja najnowszych ustaleń badawczych dotyczących przyczyn i konsekwencji ruchów migracyjnych wywołanych akcesją nowych państw do Unii Europejskiej po 2004 roku z perspektywy zarówno państw wysyłających jak i przyjmujących migrantów.

- Motywem przewodnim konferencji jest szeroko pojęty temat migracji poakcesyjnych. Po raz kolejny naukowcy i specjaliści spotykają się w Gdyni, aby dzielić się wynikami badań, tym razem z zakresu współczesnych migracji europejskich. Ujęcie tematu ma charakter interdyscyplinarny; wystąpienia dotyczą zarówno migracji z punktu widzenia krajów, które przystąpiły do Unii Europejskiej po 2004 roku, jak i państw tzw. „starej Unii” - mówi dr. Katarzyna Morawska z Działu Badawczo - Historycznego Muzeum Emigracji w Gdyni.

Gościem specjalnym będzie prof. John Salt z University College London, który wystąpi z prezentacją otwierającą konferencję pt. Europe’s Changing Migration Networks

Dla osób zainteresowanych wstęp na konferencję jest wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: r.raczynski@muzeumemigracji.pl

Szczegółowy program konferencji dostępny na stronie: www.POLSKA1.pl

 źródło fotografii: eGospodarka

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda