mobile

Ekologiczny piknik na rynku

Jeśli szukacie Państwo imprezy, by z rodziną lub znajomymi ciekawie spędzić czas, zapraszamy 19 września na wielki piknik ekologiczny na sopockim rynku. W programie wiele atrakcji dla dużych i małych, będzie także możliwość oddania głosu na projekty Budżetu Obywatelskiego.

inf. prasowa
Ekologiczny piknik na rynku

Ekopiknik na Sopockim Rynku

Po raz drugi spotkamy się na rynku, by na wielkim pikniku zachęcać wszystkich
do ekologicznego stylu życia. W sobotę, 19 września, w godz. 11.00-15.00,
na terenie targowym znajdzie się m.in. strefa warsztatów, targ zero waste, będą proekologiczne wykłady i dyskusje, sprzedaż rękodzieła i ekologicznych produktów. Będzie także możliwość oddania głosu na projekty Budżetu Obywatelskiego.

Sopot Wyścigi, ul. Polna 8-10. 

W programie pikniku:

  • strefa warsztatów, m.in.:

- Plasitic is not so fantastic (o szkodliwości, jaką niesie za sobą wszechobecność plastiku oraz tego, co powstaje podczas jego rozpadu, czyli mikroplastiku, stanowiącego ogromne zagrożenie dla naszego środowiska morskiego)

- Ekozabawki (będzie można zbudować żaglówki ze skrawków materiałów, kory i pudełek po żywności, domki dla ptaków z kartonów po mleku, pociąg z tekturowych rolek, np. po papierze toaletowym, zabawki z wytłoczek po jajkach)

- Permakultura (o uprawach w harmonii z naturą; uczestnicy zbudują skrzynki do sadzenia, poznają różne ciekawe rozwiązania, które mogą zainspirować do tego typu upraw nawet na balkonach)

  • gry ekologiczne z nagrodami (gra dla dzieci i dorosłych, która uczy i wyjaśnia zależności, jakie występują w klimacie i wyjaśnia jak zmiany klimatyczne wpływają na środowisko naturalne)
  • jak być less waste – praktyczna nauka proekologicznych działań
  • targ zero waste – produkty ułatwiające bycie ekoodpowiedzialnym
  • strefa gastronomiczna i strefa relaksu 
  • wykłady i dyskusje
  • punkt do głosowania na budżet obywatelski

Program wykładów:

11.15 - 11.45 Anna Desogus, założycielka Ambasady Czystej Planety, opowie o problemach dot. plastiku - na czym polega kryzys zanieczyszczenia plastikiem, jakie są ograniczenia recyklingu oraz jakich rozwiązań potrzebujemy?

12.00 - 12.30 - Sylwia Luks, sopocianka w wyboru, założycielka marki Looks by Luks, opowie jak prowadzić etyczny biznes i żyć z rodziną w duchu less waste 

12.45 - 13.15 -  Marcin Kiełt, wiceprezes Fundacji Planet For Generations, opowie o filozofii Zero Waste i jej zastosowaniu w domu oraz w życiu codziennym

13.30 - 14.00 - Iwona Chamska z Farmy Czerniec przedstawi zalety ogrodów permakulturowych oraz omówi metody ich zakładania i uprawiania

14.15 - 14.45 - Małgorzata Kiełt, prezes Fundacji Planet for Generations, opowie o podstawach, rozwiązaniach i pozytywnych stronach Gospodarki w obiegu zamkniętym.

 

Podczas pikniku odbierz zestaw Sopot Naturalnie (bawełniany worek, eko-notatnik i lunch box) i stawiaj kolejne kroki do bycia ekoodpowiedzialnym.

„Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku”
Nazwa zadania: „Organizacja pikniku edukacyjnego w Sopocie pn. Jestem ekoodpowiedzialny”
Koszt kwalifikowany zadania: 107 300 zł
Kwota oraz forma dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Gdańsku: 12 000 zł (dotacja)

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Ważne! W przypadku, gdy liczba zachorowań w Sopocie zdecyduje o zakwalifikowaniu gminy do strefy żółtej bądź czerwonej, pikniki zostaną automatycznie odwołane.

 

Piknik Rodzinny – Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie

Głosowanie na projekty BO będzie również możliwe podczas Pikniku Rodzinnego, w niedzielę, 20 września, na Stadionie Leśnym, w godz. 11.00-16.00.

Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie to cykliczna impreza, adresowana do mieszkańców Sopotu. Podczas pikniku płyta stadionu zmienia się w 3-4 strefy (sportową, zdrowotną, rozrywkową i gastronomiczną). Łącznie na mieszkańców czeka około 12-15 atrakcji podzielonych tematycznie, jednym słowem dla każdego. Strefa Artystyczna: ognisko, muzyka na żywo, foodtrucki, grill itp. Strefa Sportowa: tyczka dla każdego, miasteczko lekkoatletyczne, unihokej, badminton, siatkówka, koszykówka. Strefa Rekreacyjna: wielka dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, tor przeszkód, pokazy parkour, strzelnica itp. Na festyn zaprasza Sopocki Klub Lekkoatletyczny.

Za nami już pikniki sąsiedzkie na osiedlach, które odbyły się 12 i 13 września, zapraszamy na pozostałe.

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda