mobile

Dzień otwarty na Wyspie Sobieszewskiej

Już w tę sobotę mieszkańcy Gdańska oraz turyści będa mogli wziąć udział w Pikniku Wyspy Przyrodników i Festynie Świbnieńskie Lato. Na imprezy jest zapewniony darmowy dojazd.

 

Redakcja/Inf. prasowa
Dzień otwarty na Wyspie Sobieszewskiej

Atrakcji przygotowano mnóstwo. Od godziny 10 do 14 trwać będzie IV Piknik Wyspa Przyrodników organizowany przez Stację Ornitologiczną Uniwersytetu Gdańskiego na Górkach Wschodnich. Przy przeprawie promowej również o godzinie 10 rozpocznie się Festyn Świbnieńskie Lato. Warto zajrzeć też do Muzeum Wincentego Pola.

Każdy znajdzie coś dla siebie. W programie m.in. zawody sportowo-pożarnicze, pokazy ratownictwa technicznego, turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej Świbno, koncerty, a dla dzieci spektakl „Opowieści z morza” oraz gry i zabawy z animatorami. O 20.00 rozpocznie się potupaja, czyli zabawa taneczna, która potrwa do 3.00 rano.

Dzień otwarty to nie jedyne ciekawe wydarzenie, które odbędzie się na Wyspie Sobieszewskiej.

- Wyspa Sobieszewska stale się rozwija i staje się coraz bardziej przyjazna i dostępna dla gdańszczan i turystów. Ważna jest synergia działań wielu podmiotów pozwalająca realizować takie inicjatywy jak: budowa mostu na wyspę, organizacja w przyszłym roku zjazdu z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego oraz starania o organizację Światowego Jamboree Skautowego 2023, którego wyniki poznamy 16 sierpnia – mówił na konferencji prasowej Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej.

Na Wyspę Sobieszewską 15 lipca zawiezie chętnych darmowy atobus, który będzie odjeżdżał o każdej pełnej godzinie spod Dworca Głównego PKP w Gdańsku.

Organizatorami Dnia Otwartego Wyspy Sobieszewskiej są: Miasto Gdańsk, Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING, Ochotnicza Straż Pożarna w Świbnie, Stacja Biologiczna Uniwersytetu Gdańskiego, Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej,Związek Harcerstwa Polskiego.

Partnerzy: Stacja Ornitologiczna MiIZ PAN, Nadleśnictwo Gdańsk, „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Polski Klub Ekologiczny, Stowarzyszenie Ochrony Sów.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda