mobile
REKLAMA

Dzień Otwarty BCT - Bałtyckiego Terminala Kontenerowego W Gdyni

Jak zwykle przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji podczas kolejnego Dnia Otwartego BCT – Bałtyckiego Terminala Kontenerowego w Gdyni.

Informacja prasowa
TAGI
Dzień Otwarty BCT - Bałtyckiego Terminala Kontenerowego W Gdyni

4 lipca 2018 roku w godzinach 9:00 do 14:00.

Będzie oczywiście możliwość przyjrzenia się pracy naszego terminalu z bliska, obejrzenia a nawet manipulacji naszymi terminalowymi maszynami, przyjrzenia się z bliska przeładunkowi kontenerów na statku kontenerowym, obejrzenia nietypowych przedmiotów które składuje się u nas w magazynie a także posłuchania o specyfice kolejowych przeładunków kontenerów.

Krajowa Administracja Skarbowa i Izba Celna w Gdyni przygotowała prezentację pracujących na terminalu skanerów stacjonarnego i mobilnego, prezentację pracy psa tropiącego, mini laboratorium oraz nietypowe eksponaty, które nielegalnie próbowano wwieźć do kraju.

PORTOWA STRAŻ POŻARNA zaprezentuje swoje wozy bojowe i pokaz gaszenia pożaru.

Pracująca w Porcie Gdynia firma Fairplay holowniki Polska zaprezentuje swoje holowniki, te najpotężniejsze i te mniejsze – będzie można wejść na pokład i posłuchać opowieści kapitanów.

Akwarium Gdyńskie jak zwykle zaproponuje interesujące prezentacje fauny i flory Bałtyku. Na swoim stoisku prezentować będzie okazy zza siedmiu mórz i rzek. Podwodny świat oglądać będzie można w skali mikro i makro. Z pewnością nie zabraknie „pasażerów na gapę”, którzy przybyli do bałtyckich portów z wodami balastowymi statków. Wśród imigrantów znajdą się krabiki z Ameryki, babki bycze z Morza Czarnego czy krewetki z Atlantyku. Na naszym stoisku pojawią się również okazy z dalekich podróży.
A wszystko to w atmosferze pikniku rodzinnego, dmuchanych zabawek dla najmłodszych, konkursów, oraz zabaw zręcznościowych.

W tym roku chcemy również zachęcić was, mili goście, do zrobienia czegoś ważnego. Podczas naszej imprezy pragniemy wspomóc nasze gdyńskie Hospicjum Dziecięce Gdynia Bursztynowa Przystań. Drodzy goście, wypatrujcie zatem wolontariuszy i wspomóżcie proszę tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

O pozostałych atrakcjach będziemy jak zwykle informować na bieżąco!

Nasze wydarzenie jest objęte patronatem Pana Prezydenta Gdynia Wojciecha Szczurka.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda