mobile

Dzieje się w gdyńskim MDK

W Gdyni dzieci i młodzież nigdy się nie nudzą. Nawet w czasie pandemii. Troszczy się o to wiele instytucji, a już na pewno Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Grabowo 2. A co proponuje w najbliższym czasie młodym, kreatywnym ludziom z artystyczną duszą?

inf. prasowa
Dzieje się w gdyńskim MDK

W naszym mieście nie ma czasu na nudę. MDK przy ul. Grabowo 2 przygotował kilka interesujących konkursów, w których dzieci i młodzież mogą się wykazać kreatywnością, umuzykalnieniem i fantazją. Dla młodych poetów też się coś znajdzie. Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym lub w formie online.

- Staramy się, aby w naszym mieście dzieci i młodzież mogli rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania. Nawet w takim specyficznym okresie, jakiego teraz doświadczamy. Młodzieżowy Dom Kultury wspiera i pomaga rozwijać talenty u tych wszystkich młodych gdynian, którzy odkrywają w sobie „artystyczną duszę”. Dlatego warto śledzić wydarzenia, które proponuje nasz MDK. I proszę się nie bać - wszystkie zajęcia odbywają się tu zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym albo online - informuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia.

 

Nadchodzi konkurs matematyczny


X Gdyński Konkurs Matematyczny „Z matematyką za pan brat od najmłodszych lat". Tematem przewodnim w tym roku jest hasło „ W matematycznym ogrodzie". Mat. MDK


W piątek, 20 listopada w MDK odbędzie się X Gdyński Konkurs Matematyczny „Z matematyką za pan brat od najmłodszych lat". Tematem przewodnim w tym roku jest hasło „ W matematycznym ogrodzie".

To idealny pomysł dla dzieci, które lubią malować, rysować, tworzyć dzieła plastyczne i są w przedziale wiekowym od 4 do 9 lat. Wystarczy dodać trochę cyfr, figur geometrycznych, odrobinę fantazji i przenieść ten świat na kartę A4.

Przygotowane prace razem z kartą zgłoszenia, w terminie do 20 listopada, mogą nadsyłać rodzice, szkoły, przedszkola oraz inne placówki edukacyjne.

Kategorie wiekowe konkursu matematycznego:
 

  • 4-5 lat
  • 6-7 lat
  • 8-9 lat


O kategorii wiekowej decyduje rok urodzenia uczestnika.

Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursu: www.mdk.gdynia.pl

Kartę zgłoszenia (PDF i WORD) można pobrać ze strony: www.mdk.gdynia.pl/konkursy-imprezy/kalendarz-konkursow.

 

„Gdyńskie wierszowanie”


Plakat IV Konkursu „Gdyńskie wierszowanie” - „Gdynia - miasto moich marzeń”. Mat. MDKIV Konkurs „Gdyńskie wierszowanie” - „Gdynia - miasto moich marzeń” jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Przede wszystkim dla tych, które lubią malować, rysować i pisać wiersze.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba wymyślić i napisać wiersz o Gdyni oraz zrobić do niego ilustrację. Jak wygląda Gdynia Twoich marzeń? Jakimi barwami się mieni? Czym Cię zaskakuje i zachwyca?

Wykonane prace z kartą zgłoszenia do 30 listopada mogą przysyłać rodzice, szkoły, przedszkola oraz inne placówki edukacyjne.

Więcej informacji jest dostępnych w regulaminie imprezy: www.mdk.gdynia.pl.

Kartę zgłoszenia (PDF i WORD) można pobrać ze strony: www.mdk.gdynia.pl/konkursy-imprezy/kalendarz-konkursow

 

„Zimowe Granie"Plakat Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Zimowe Granie" Gdynia 2020. Mat. MDKMłodzieżowy Dom Kultury zaprasza wokalistów - solistów, duety, zespoły wokalne oraz zespoły rodzinne - do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Zimowe Granie" Gdynia 2020. W tym roku wydarzenie odbędzie się w wersji online.

Jaki przygotować repertuar? To może być piosenka polska albo zagraniczna, o tematyce zimowej lub świątecznej. Można zaśpiewać kolędy i pastorałki - wszystko zależy od kreatywności uczestników.

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 6 grudnia. Finał nastąpi 22 grudnia.

Z biurem organizacyjnym konkursu można się skontaktować mailowo pod adresem: zimowegranie@mdk.gdynia.pl lub telefonicznie pod nr: 512 496 27.

Więcej informacji znajduje się także na stronie interetowej www.mdk.gdynia.pl.

 

Ważne informacja dotyczące organizacji pracy MDKZdjęcie ręcznie wykonanego napisu MDK Gdynia. Mat. MDK / FB


Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni działa stacjonarnie w pełnym reżimie sanitarnym, dostosowując się do dynamicznie zmieniających się okoliczności. Zajęcia odbywają się na miejscu - z kilkoma wyjątkami.

Uczestnicy zajęć pracowni, w których prowadzone są zajęcia w trybie zdalnym lub hybrydowym - będą o tym informowani przez swoich nauczycieli.

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda