mobile

Dwaj juniorzy z seniorskimi kontraktami

Są młodzi, zdolni, z perspektywami na błyskotliwą karierę. Od lat określani mianem sportowych talentów. Obaj sięgali po tytuły mistrzowskie w swoich kategoriach wiekowych i obaj są powoływani do kadry narodowej. Regularnie trenują z zespołem seniorów. Wczoraj Dawid Wodziński i Jakub Powarzyński podpisali zawodowe kontrakty i oficjalnie dołączyli do składu Torus Wybrzeża Gdańsk.

Informacja prasowa/ fot. pixabay
TAGI
Dwaj juniorzy z seniorskimi kontraktami

Prędzej czy później to musiało nastąpić. Obaj byli przecież wyróżniającymi się zawodnikami w zespole trenera Marcina Pilcha. Tym samym zespole, który dwukrotnie sięgał po Puchar Prezesa ZPRP Młodzików, a później po Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych. Nie ulega więc wątpliwości, że wychowankowie klubu mają „papiery na granie”.

Kontrakt seniorski w wieku 17 lat dla obu juniorów był sporym zaskoczeniem. – Ani trochę nie spodziewałem się, że to nastąpi tak szybko. Byłem pewien, że jeśli już, to będę rozmawiał o kontrakcie jak skończę 18 lat albo jeszcze później – powiedział Dawid Wodziński. – Szczerze mówiąc, to nie spodziewałem się tego, więc cieszę się, że klub dał mi taką szansę dalszego rozwoju – dodał Jakub Powarzyński.

Dawid Wodziński do pierwszego zawodowego kontraktu podchodzi ze sporą rezerwą. Wie, że bramka w Torus Wybrzeżu Gdańsk jest silnie obsadzona. – Będę ciężko trenował i tym samym się rozwijał z zespołem, ale nie widzę siebie na razie na parkiecie PGNiG Superligi. Jestem czwartym bramkarzem i bardzo trudno będzie się przebić do meczowej szesnastki – skomentował. Rzeczywiście, o miejsce w składzie może być trudno, bo Chmieliński, Kiepulski i Witkowski są dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami. – Na treningach uczę się i podpatruję pewne zachowania od każdego z nich – dodał Wodziński.

Podobnie do sprawy podchodzi Powarzyński. – Jestem młodym zawodnikiem, więc ustępuję starszym kolegom doświadczeniem. Staram się trenować jak najciężej i dawać z siebie zawsze 100%. O mojej roli w zespole w oparciu o to zadecyduje trener – powiedział. Młody rozgrywający również może liczyć na starszych i bardziej doświadczonych kolegów. – Seniorska piłka ręczna różni się od tej w wykonaniu juniorów, więc treningi są trochę inne. Z trudnościami pomaga jednak drużyna i trener, od których czuję wsparcie – zakończył Jakub Powarzyński.

Dawid Wodziński, ur. 4.05.2002r., wzrost: 193 cm, waga: 90 kg, pozycja: bramkarz

Jakub Powarzyński, ur. 07.09.2002r., wzrost: 192 cm, waga: 88 kg, pozycja: rozegranie (lewe/środek)

 

 Źródło: Referat Prasowy Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda