mobile

Dron Festiwal

Konkurs filmów wykonanych przy użyciu dronów, oraz pokazy i wyścigi latających maszyn. Dron Festiwal przyciągnął w tym roku kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, na stadionie zaś - sporą publiczność, która chciała obejrzeć latające maszyny w akcji.

fot. Robert Wąsik
TAGI
Dron Festiwal

Drony, czyli bezzałogowe statki latające, do niedawna kojarzone były głównie z filmami science-fiction lub przemysłem zbrojeniowym. Możliwości ich zastosowania są jednak coraz szersze. Dość szybko poznali się na nich filmowcy i osoby amatorsko zajmujące się kręceniem filmów video. Drony stają się coraz łatwiej dostępnym narzędziem, a ich rosnąca popularność w naszym kraju skłoniła kilku "dronowych zapaleńców" do organizacji w 2015 roku, pierwszego w Polsce festiwalu poświęconego tej tematyce. Dron Festiwal, zorganizowano już po raz trzeci i można śmiało powiedzieć, że wpisał się na stałe w kalendarz gdyńskich imprez.

PRZEGLĄD FILMÓW 
Festiwal ma charakter międzynarodowy i jego główną część stanowi konkursowy przegląd filmów zrealizowanych za pomocą bezzałogowych maszyn latających. W sali kinowej PPNT w dniu festiwalu były wyświetlone wszystkie filmy konkursowe. 

EDUKACJA
Bardzo ważnym elementem wydarzenia były adresowane do pilotów i użytkowników dronów prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne prowadzone przez najlepszych specjalistów w swoich branżach. Tegoroczna część edukacyjna poświęcona była m.in. technikaliom związanym z budową dronów oraz wykorzystaniu bezzałogowych statków do... analizy upraw rolnych, a także tworzenia map i wizualizacji 3D. Ponadto, program imprezy wypełniły prelekcje pracowników Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Poruszane przez nich tematy dotyczyły m.in. najnowszych zmian w przepisach i zasadach poruszania się w przestrzeni powietrznej. 

POKAZY
W ramach bloku DRON EXPO, zaplanowano również wystawę oraz pokazy różnych modeli dronów, dedykowane zarówno profesjonalistom, jak i hobbystom.

WYŚCIG
Pierwszy w Polsce w randze Pucharu Świata i Pucharu Polski. Ponad czterdziestu zawodników, ścigających się swoimi dronami na skomplikowanym torze przeszkód. Specjalnie dla widzów, obraz z kamer każdego z zawodników, był wyświetlany online na dużym ekranie. 

Jak mówią organizatorzy wydarzenia, celem festiwalu jest popularyzacja zagadnień związanych z dronami. Dron Festiwal, to nie tylko konkurs filmowy, ale także świetna okazja do zaprezentowania szerszej publiczności nowinek technicznych i innowacyjnych zastosowań latających maszyn przez filmowców, inżynierów, rolników oraz hobbystów.
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko