mobile

Dołącz do mistrzowskiej załogi wolontariuszy

Złap wiatr w żagle i zostań częścią zespołu organizacyjnego Hempel Młodzieżowych Mistrzostw Świata World Sailing w żeglarstwie, które w dniach 13-20 lipca odbędą się 2019 roku w Gdyni.
 

Gdynia.pl/Paweł Marszałkowski
TAGI
Dołącz do mistrzowskiej załogi wolontariuszy

Gdynia to miasto ludzi aktywnych, zaprawione w organizacji imprez sportowych na najwyższym, światowym poziomie. Od wielu lat uchodzi za żeglarską stolicę Polski i to tutaj od kilkunastu lat odbywa się żeglarski festiwal Volvo Gdynia Sailing Days, największe żeglarskie wydarzenie w tej części basenu Morza Bałtyckiego. W powietrzu czuć tu morskie tradycje i miłość do żagli.


– Czeka nas kolejne wspaniałe wyzwanie. Organizacja tak dużego wydarzenia, jak Mistrzostwa Świata Juniorów w żeglarstwie, nie może odbyć się bez udziału wolontariuszy. To oni, ludzie uśmiechnięci, energiczni oraz pełni pasji w istotnej mierze odpowiadają za organizacyjny sukces najważniejszych imprez – mówi Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. - Jestem przekonany, że uda nam się znów wspólnie stworzyć świetny zespół – dodaje.

To jedyna i niepowtarzalna okazja, aby dołączyć do drużyny, która będzie miała okazję gościć najlepszych młodych żeglarzy z całego świata. Jest to również doskonała szansa na przygodę życia, aby zobaczyć „kuchnię” organizacji jednej z największych żeglarskich imprez na świecie. Te zawody są wyjątkowe także z tego względu, że ich format jest zbliżony do regat olimpijskich.
– Staramy się patrzeć na życie żeglarskie w taki sposób, że nie ma trudnych spraw, tylko wyzwania, którym niewątpliwie jest zorganizowanie tych regat. Mamy już jednak praktykę na tym polu, ponieważ w 2004 roku organizowaliśmy już w Gdyni te zawody. Jednak od tamtego czasu impreza znacznie się rozrosła. Już pobiliśmy rekord liczby zawodników i wielkość regat można niemalże porównać do żeglarskich zawodów na igrzyskach olimpijskich. Tutaj też każdy kraj może reprezentować tylko jeden zawodnik w danej klasie. W kwestii organizacyjnej opieramy się na doskonałej, wieloletniej współpracy z miastem Gdynia. Nasza pozycja w Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej od lat jest bardzo mocna i pozyskiwanie takich imprez jest coraz łatwiejsze. Chcemy pokazać, że możemy stanowić wzorzec w organizacji takich wydarzeń – mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.


W Gdyni zagości blisko 70 reprezentacji, ponad 400 zawodników oraz ponad 100 trenerów z całego świata.

Dzięki organizacji imprez sportowych na najwyższym poziomie wolontariat sportowy rozwija się w Polsce z każdym rokiem. Ma on swoje korzyści nie tylko jako integracja społeczności i wspólna chęć pomocy, ale także przyczynia się do samorealizacji oraz rozwoju.

Wolontariat to również  wspaniała przygoda, radość z pomagania innym i szansa na zawiązanie wielu nowych znajomości. Ponadto pozwala rozwijać kompetencje, a także zdobyć cenne doświadczenie, które pomoże w znalezieniu wymarzonej pracy w przyszłości.

Jakie korzyści niesie wolontariat:

Zdobycie doświadczenia

Zwiększenie kompetencji językowych, interpersonalnych, pracy w zespole

Poznanie nowych osób, nawiązanie kontaktów

Szansa na realizację sportowych pasji

Praktyki studencie, certyfikaty, rekomendacje

Bezpłatne uczestnictwo w szkoleniach

Zapisz się już dziś!


Jakie czekają na Ciebie zadania:
Welcome desk – komitet powitalny na lotnisku i w hotelu. To tu będziesz miał kontakt bezpośrednio z zawodnikami i ich trenerami. Będziesz także wizytówką mistrzostw i pierwszym kontaktem z gośćmi wydarzenia.

Biuro regat – głównym zdaniem będzie wsparcie pracy biura. To tu zawodnicy odbierają pakiety startowe i uzyskują niezbędne informacje na temat mistrzostw.

Boat park – czujesz, że masz siłę to tu zawodnicy i trenerzy będą potrzebować Twojej pomocy przy łodziach, na których będą się ścigać podczas regat.

Miasteczko regatowe – to tu zawodnicy będą mieli czas na odpoczynek ale także będą odbierać nagrody podczas ceremonii wręczeni.

Media – jeśli czujesz w sobie pasję do dziennikarstwa sportowego, lubisz dynamiczną pracę w międzynarodowym zespole to praca dla Ciebie. A może prowadzisz bloga, rozwijasz swoje kanały w portalach społecznościowych albo piszesz artykuły, jeśli tak to Twoja pomoc będzie nieoceniona.

Praca na wodzie – jeśli lubisz żeglować, surfować, pływać itp. to na pewno to będzie praca dla Ciebie. Zapewniamy dynamikę pracy i świeże powietrze.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda