mobile

Dobronosze. Ludzie dobrej woli powracają w nowej odsłonie, by pomagać potrzebującym w zakupach

Trójmiejska inicjatywa o nazwie “Dobronosze” wznowiła działalność. Jesienna odsłona akcji pomocowej przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które w czasie pandemii nie są w stanie samodzielnie zrobić zakupów. - Dostosowaliśmy działania do obecnej sytuacji, także dzięki pozyskaniu silnego partnera jakim jest firma Everli, realizująca szybkie zakupy on-linie - wyjaśnia Olga Pajewska, liderka Dobronoszy.

inf. prasowa
Dobronosze. Ludzie dobrej woli powracają w nowej odsłonie, by pomagać potrzebującym w zakupach

Dobronosze to inicjatywa, która powstała w ramach działań Fundacji Młodorośli. Wspierają ją wolontariusze Widzialnej Ręki Trójmiasto, która zrzesza na Facebook’u blisko 24 tysiące osób. 

Ponieważ sytuacja związana z pandemią jest znowu bardzo trudna, Dobronosze postanowili powrócić ze swą inicjatywą - robieniem zakupów dla osób w potrzebie. Połączyli swe siły z firmą Everli, która udostępniła aplikację - do pobrania w App Store lub Google Play. Dzięki aplikacji “Everli”, bez wychodzenia  z domu, można zrobić zakupy w największych sieciach handlowych: Auchan, Biedronka, Carrefour, Kaufland, Leclerc i Lidl.

- Dzięki Everli oferujemy szeroki wybór, tak aby można było zrobić zakupy w ulubionym sklepie - wyjaśnia Olga Pajewska, liderka Dobronoszy i prezeska Fundacji Młodorośli.  - Dodatkowo, posługując się w systemie kodem "DOBRONOSZE", który jest wielokrotnego użytku, dostawa zakupów od stu złotych jest bezpłatna. Dostawa zakupów poniżej stu złotych, kosztuje sześć złotych. 

Osoby, którym nie po drodze z aplikacjami, smartfonami czy komputerem, mogą poprosić o pomoc w zrobieniu zakupów poprzez kontakt telefoniczny. Ponownie uruchomiono infolinię, która czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 18.00. 

- Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy wiedzą, jak zrobić zakupy on-line,  stąd też uruchamiamy infolinię - wyjaśnia Olga Pajewska z fundacji Młodorośli. - Dzwoniąc pod nr 58 555 53 00 można połączyć się z wolontariuszem. W takim przypadku Dobronosze zrealizują całe zakupy i dodatkowo je dostarczą, wraz z podsumowaniem zamówienia oraz numerem konta, na które pieniądze powinny zostać zwrócone. 

- Wyraźnie widzimy, że usługi zakupów on-line stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne - mówi Magdalena Rzepka, Marketing Manager Everli. - Dla niektórych, a szczególnie dla seniorów i osób przebywających na kwarantannie, mogą stanowić dużą wartość. Mamy świadomość, że starsze pokolenie miewa trudności w skorzystaniu z naszego serwisu, dlatego bardzo się cieszymy, że dzięki nawiązaniu współpracy z inicjatywą Dobronosze będziemy mogli choć trochę ułatwić komuś życie w tych trudnym dla nas wszystkim czasie. Dokładamy wszelkich starań, aby jakość usługi była stale na najwyższym poziomie i spełniała wszelkie standardy bezpieczeństwa, wliczając w to bezgotówkowe płatności oraz bezkontaktową dostawę. 

Inicjatywa ma także na celu aktywizację osób dobrej woli. Każdy chętny może dołączyć by wesprzeć tych, którzy nie mogą zrealizować zakupów on-line samodzielnie. Fundacja Młodorośli, do działań Dobronoszy, chce zaangażować społeczność prowadzonej przez siebie na Facebook'u grupy samopomocowej Widzialna Ręka Trójmiasto.

- Jak zawsze łączymy lokalną społeczność. Wierzymy, że przy prawie 24 tysiącach członków grupy, ponownie o Dobronoszach usłyszy niemal całe Trójmiasto i w razie potrzeby, znajdziemy tu wolontariuszy -  dodaje Pajewska. 

 

 

 

 

Źródło: UM Gdańsk

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda