mobile
REKLAMA

Do protestu ZNP dołączyło 66 gdańskich placówek

Narodowy strajk nauczycieli odbędzie się 31. marca. Pracownicy szkół będą strajkować przeciw wprowadzeniu reformy edukacji. 

Redakcja
TAGI ZNP
Do protestu ZNP dołączyło 66 gdańskich placówek

Przygotowania do strajku trawają od grudnia ubiegłego roku. W styczniu i lutym, pracownicy oświaty walczyli o podwyżki i deklarację, że do 2022 roku nie stracą pracy. Żądań nie spełniono i odbyło się referendum w którym pracownicy wypowiadali się, czy są za strajkiem, czy przeciw.

Najpóźniej do 23. marca dyrektorzy placówek powinny być poinformowani, którzy z pracowników nie pojawią się w pracy. Jak informuje wiceprezydent Piotr Kowalczuk, w Gdańsku decyzją pracowników w referendach strajkować będzie 66 placówek: 14 przedszkoli, 13 szkół podstawowych, 9 gimnazjów, 15 ZKPiG 14 szkół ponadgimnazjalnych, 1 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. 

Nie damy się zastraszyć! Tam, gdzie pracownicy opowiedzieli się za strajkiem 31 marca, powstrzymamy się od pracy. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do rodziców i prawnych opiekunów o zagwarantowanie w tym dniu opieki dla swoich pociech - apeluje Elżbieta Markowska, prezes pomorskiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Większość rodziców popiera strajk nauczycieli, pod warunkiem, że nie będą musieli brać urlopu by zostać z dzieckiem.

W miejscach, które wspierają strajk pojawią się materiały informacyjne oraz flagi ZNP, a osoby solidaryzujące się z pracownikami oświaty, poznamy po wpiętych biało-czerwone kokardkach. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko