mobile

Dni solidarności z osobami chorującymi psychicznie

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego w dniach 11-20 września 2021 r. serdecznie zaprasza na obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, będące częścią pomorskiej kampanii społecznej pod hasłem „Odmień swoją głowę”! 

Informacja Prasowa
TAGI
Dni solidarności z osobami chorującymi psychicznie

Dane naukowe wskazują, że co trzeci człowiek miał, ma lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Nie możemy więc zakładać, że ten problem nas nie dotyczy. Tym bardziej teraz, w okresie pandemii, temat ten nabiera szczególnego znaczenia. Każdy z nas doświadczył przecież społecznych skutków samoizolacji związanej z pojawieniem się wirusa Sars-CoV-2, a część – kryzysu psychicznego. Dlatego zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z afiszem tegorocznych wydarzeń. 

Dbając o inkluzywność Dni Solidarności przygotowujemy dla Państwa transmisję online ze wszustkich wydarzeń oraz bardzo ciekawe webinary między innymi  Katarzyna Chotkowska z fundacji eFkropka porozmawia z Państwem na temat "Łamania praw osób chorujących psychicznie w Polsce"  oraz Fundacja "Godność Pacjenta" porozmawia z Państwem o prawach rodziców i opiekunów dzieci chorujących psychicznie. 

W tym roku we współpracy z Fundacją Sztukowirówka mamy przyjemność zaprosić Państwa już 11.09 o 10:00 do "Strefy Twórczego komfortu"  oraz 16.09 o 19 na Slam Poetycki w Klubie Desdemona w Gdyni

W tym roku mamy też przyjemność zaprosić Państwa 13 września o godzinie 18:00 na projekcje filmu "Po drugiej stronie dnia" to film, który powstał, by zwrócić uwagę na szczególną grupę osób, które doświadczyły kryzysów psychicznych. Projekcji filmu towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem oraz dyskusja, w której udział wezmą Mateusz Biernat, Roman Ludkiewicz, Maciej Sikorski i Marcin Żółtowski.

Ważnym punktem programu w tegorocznej edycji jest, również seria wydarzeń w Ogrodzie "Bez Pośpiechu" przy ul. Bernadowskiej 15A. Przewidujemy m.in: Spotkanie z psychoterpaeutą " jak rozumieć kryzys psychiczny w relacji dziecko - rodzic ", Warsztaty Halo To ja z Gosią Golińską, Warsztaty psychodietetyczne, tai chi, teatralne, mindfulness, Maraton literacki, Cafe Socratesi  wiele innych!

Pełen harmonogram dostępny na infografice.

Fot. mat. org.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda