mobile
REKLAMA

Demptowo. Nowa przestrzeń na rekreację

Gdynia zyska nowe miejsca pod inwestycje związane z Budżetem Obywatelskim i rekreację. Już wkrótce miasto ma w planach zagospodarować budynek i przynależne do niego tereny nieistniejącego już Domu Dziecka przy ul. Demptowskiej 46.

Gdynia.pl/ Agnieszka Janowicz/fot. www.gdynia.polska3d.pl / MGGP Aero
TAGI
Demptowo. Nowa przestrzeń na rekreację

- Przez wiele lat obiekty przy ulicy Demptowskiej 46 pełniły ważną funkcję społeczną. Chcemy by budynki i znajdujące się przy nich tereny  nadal służyły mieszkańcom – tłumaczy Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Gdynia konsekwentnie stawia na podnoszenie standardu życia w mieście. Prowadzimy szeroką politykę prorodzinną, senioralną. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby przeznaczyć to miejsce pod tereny rekreacyjne. Mieszkańcy Pustek Cisowskich-Demptowa będą mieli wpływ na to jakie inwestycje będą tu realizowane. Duża część terenu zostanie bowiem oddana na poczet realizacji Budżetu Obywatelskiego.
 
Budynki byłego domu dziecka przekształcone zostaną w przestrzeń do spotkań i aktywizacji seniorów. Znajdujące się za nimi tereny zielone zyskają boiska sportowe i obiekty służące rekreacji mieszkańców dzielnicy. Część terenu położonego bliżej ul. Skarbka oddana zostanie pod inwestycje Budżetu Obywatelskiego. W ramach jego poprzednich edycji na podobnych terenach powstawały m.in. place zabaw, siłownie zewnętrzne, stoły do gier zespołowych czy obiekty sportowe.
 
Przy ul. Demptowskiej 46 przez lata swoją siedzibę miał Dom Dziecka. Dzięki działaniom miasta na rzecz polityki prorodzinnej, inwestycji w budowanie korzystnych warunków do tworzenia pieczy zastępczej istnienie domu dziecka w mieście przestało być potrzebne.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda