mobile

Decydujący mecz Spójni Gdyni z GKS Żukowo

W sobotę o godz. 18 w hali GCS przy ul. Olimpijskiej Spójnia Gdynia stanie przed szansą awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej piłki ręcznej w Polsce - PGNiG Superligi. W ostatnim decydującym meczu sezonu gdynianie podejmować będą GKS Żukowo. Spójnia wyprzedza Kancelarię Andrysiak Stal Gorzów o jeden punkt i tylko zwycięstwo zapewni miejscowym piłkarzom ręcznym 1. miejsce w tabeli.

Redakcja
Decydujący mecz Spójni Gdyni z GKS Żukowo

W ostatniej kolejce grupy A I ligi o 1. miejsce podopieczni Marcina Markuszewskiego zagrają z dobrze znanym przeciwnikiem GKS Żukowo. Na korzyść Spójni niewątpliwie przemawiać będzie własne boisko oraz duża liczba kibiców, których na pewno nie zabraknie. To jeden z najważniejszych momentów w historii klubu.

Jesteśmy faworytem tego meczu, ale nie chcemy się pompować. Zespół ma wyjść na parkiet i wygrać. Chłodna głowa to klucz do sukcesu - przestrzega trener Marcin Markuszewski.

Wicelider z Gorzowa jest tylko punkt za Spójnią, dlatego gdyńscy zawodnicy muszą jutro pokonać przeciwników.

Przypomnijmy, że zwycięzca rozgrywek otrzyma zaproszenie do rozgrywek Superligi. Jeśli spełni warunki licencyjne, po wakacjach dołączy do krajowej elity.

W grudniu ubiegłego roku Spójnia dość znacząco wygrała z GKS Żukowo (38:26) i teoretycznie nie powinna mieć problemów z powtórzeniem zwycięstwa w najbliższą sobotę. Drużyna z Żukowa zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli i walczy o pozostanie na zapleczu Superligowym.

Mecz transmitowany będzie na żywo na klubowym kanale Youtube. Początek spotkania oraz transmisji o godz. 18.00.

Przypomnijmy, że mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę przy ulicy Olimpijskiej 5/9. Wstęp wolny! Pomóżmy Spójni wejść do Superligi!


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko