mobile
REKLAMA

Darmowe ebooki można wypożyczać już tylko przez dwa tygodnie. Akcja CzytajPL na półmetku

Jeszcze tylko dwa tygodnie potrwa największa w Polsce, i najpewniej także na świecie, akcja promująca czytelnictwo Czytaj PL! W tym roku w ponad 500 miastach i miejscowościach pojawiły się darmowe wypożyczalnie e-booków dostępne dla każdego. Można je znaleźć m.in. w bibliotekach i w instytucjach kultury w całej Polsce, a także w Internecie. Tegorocznej edycji Czytaj PL po raz kolejny towarzyszy akcja „Upoluj swoją książkę”. Dzięki niej w promocję czytelnictwa zaangażowano uczniów, a plakaty dające dostęp do bestsellerów znajdują się już w tysiącu szkół średnich! Na czytelników czekają m.in. dzieła Olgi Tokarczuk, Johna Flanagana czy Remigiusza Mroza.

informacja prasowa
TAGI
Darmowe ebooki można wypożyczać już tylko przez dwa tygodnie. Akcja CzytajPL na półmetku

Akcja Czytaj PL potrwa do 30 listopada. Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play, przejść do zakładki Czytaj PL, a następnie zeskanować kod QR. Kody można znaleźć na plakatach, które znajdują się w instytucjach kultury czy bibliotekach. Plakaty (można je pobrać ze strony akcja.czytajpl.pl/krzewiciel.html) rozwieszają również uczestnicy konkursu „Krzewiciele Inkunabułów”, a za ich dystrybucję w Internecie odpowiadają wybrani blogerzy. Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie akcja.czytajpl.pl/mapa.html. Kod otrzymać można również rozpoczynając konwersację z chatbotem Czytaj PL na Messengerze i Facebooku – wystarczy wysłać wiadomość na profilu Czytaj PL.

Dla uczestników akcji Czytaj PL przewidziano też konkursy, w których można wygrać m.in. czytniki PocketBook, smartfony Huawei pełne książek oraz unikalne koszulki Czytaj PL. By zawalczyć o nagrody jako „Krzewiciel Inkunabułów”, należy wydrukować plakat akcji Czytaj PL, wywiesić go w miejscu, gdzie będzie widoczny dla wielu osób, sfotografować w pomysłowy sposób i przesłać formularz ze zdjęciem na stronie http://akcja.czytajpl.pl/krzewiciel.html. Można też wejść w skórę redaktora i napisać krótką notkę o jednej z książek biorących udział w akcji na stronie http://czytajpl.lubimyczytac.pl.

W ramach tegorocznej edycji akcji na siedmiu tysiącach nośników znalazły się kody QR dające dostęp do 12 bestsellerów, z których wiele to nowości z 2018 roku. Wystarczy zeskanować kod, aby do końca listopada cieszyć się darmowymi e-bookami i audiobookami. Wśród tytułów biorących udział w akcji każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, nagrodzonej niedawno prestiżową Man Booker International Prize, to zaskakujące i nieprzewidywalne historie, dzięki którym inaczej spojrzymy na otaczającą nas rzeczywistość. Z kolei „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej to jedna z najgłośniejszych i – jak piszą krytycy – najlepszych biografii ostatniego czasu. Na fanów kryminału czekają powieści Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza. Miłośnicy literatury kobiecej będą mogli za darmo przeczytać „Okruch” Anny Ficner-Ogonowskiej, a młodzi wielbiciele fantasy – pierwszy tom „Zwiadowców” Johna Flanagana.

Już po raz szósty wydarzenie organizowane jest przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO – oraz platformę Woblink.com. Partnerem strategicznym jest Instytut Książki. Akcja organizowana jest w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Lista dostępnych książek:

1. Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”

2. Magdalena Grzebałkowska „Komeda. Osobiste życie jazzu”

3. Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni”

4. Anna Brzezińska „Córki Wawelu”

5. Wojciech Chmielarz „Cienie”

6. Anna Ficner-Ogonowska „Okruch”

7. Remigiusz Mróz „Hashtag”

8. Mark Bowden „Polowanie na Escobara”

9. Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie”

10. Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”

11. Ariely Dan „Potęga irracjonalności”

12. John Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”

Organizatorzy Czytaj PL: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Woblink; partner strategiczny: Instytut Książki

Wydawcy: Znak, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Otwarte, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Karakter, Wydawnictwo Poznańskie, Czwarta Strona, Wydawnictwo Jaguar, Smak Słowa, Wydawnictwo Videograf

Miasta partnerskie: Kraków, Białystok, Częstochowa, Gdynia, Legnica, Lublin, Opole, Poznań, Przemyśl, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Toruń, Wrocław

Miasta Literatury UNESCO biorące udział w akcji: Dublin, Nottingham, Praga, Reykjavík

Pozostałe miasta, w których będą rozwieszone plakaty akcji Czytaj PL: Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Dusseldorf, Gdańsk, Katowice, Kijów, Łódź, Mińsk, Mysłowice, Rybnik, Tychy, Warszawa, Wiedeń, Wilno, Zabrze oraz ok. 500 innych miejscowości

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda