mobile
REKLAMA

Czy dzieci mogą jeść lody? Kiedy je podawać?

Coraz więcej upalnych dni. Naturalnym sposobem orzeźwienia w tym okresie są dla nas lody, zresztą nie tylko dla nas. Maluchy również pragną skorzystać z tego dobrodziejstwa. Według lekarzy pediatrów nie ma większych przeciwwskazań do podawania lodów naszym pociechom, ale jeśli jest to robione z rozwagą. Lody są także dobrą alternatywą dla innych słodyczy.

Informacja prasowa
TAGI
Czy dzieci mogą jeść lody?  Kiedy je podawać?

Podawanie lodów dzieciom nie jest niczym złym, a czasami wydaje się być to nawet wskazaną opcją. Są one lepszym deserem niż pozostałe słodycze. Przede wszystkim zawierają mniej słodyczy niż przykładowo cukierki czy czekolada, a dodatkowo są źródłem wapnia, białka, fosforu oraz witamin. Dodatkowo większość lodów obecnie nie robi się z jajek, więc zmniejsza się ryzyko zachorowania na niegdyś popularną salmonellę. Zanim jednak podasz ten smakołyk swojemu dziecku, poznaj zasady, które warto przy tym przestrzegać.

Kiedy zacząć podawać lody dziecku? W tej kwestii lekarze są zgodni. Najbezpieczniej jest fundować lody dziecku, które skończyło drugi rok życia. Są on przygotowywane na krowim mleku, więc mogą powodować alergie. U dwuletniego dziecka ryzyko wystąpienia takiej reakcji jest niskie. Poza tym dziecko w tym wieku umie już poradzić sobie z powolnym konsumowaniem, a jedzone zbyt szybko i łapczywie mogą przyczynić się do zachorowania. Jeśli chodzi o częstotliwość podawania lodów dziecku, to nie ma w tym aspekcie sztywnej reguły. Wszystko zależy od zdrowego rozsądku i nie częstować maluchów zbyt dużymi porcjami oraz zbyt często. W przypadku stanu zapalnego przykładowo migdałków czy bólu gardła, lody mogą przynieść ukojenie.

Wybierając lody dla dziecka, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na naturalne składniki. Nie należy kupować lodów niewiadomego pochodzenia, a ze sprawdzonych miejsc. Najlepiej jest wybierać naturalne smaki, bez sztucznych barwników czy konserwantów nienaturalnego koloru, jak na przykład smerfowych. Małym dzieciom należy również oszczędzać różnego rodzaju dodatków do lodowego deseru, czyli bitej śmietany czy słodkich sosów.

Choć lody są zdrowszym deserem niż czekolada, to nie należy przesadzać z ich jedzeniem. Mimo wszystko są kaloryczne i mogą przyczyniać się do otyłości u dziecka.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda