mobile
REKLAMA

Czy będzie inwestor dla Dolnego Miasta ?

Jakiś czas temu informowaliśmy na łamach naszej gazety o postępie prac w zakresie rewitalizacji dzielnicy Dolne Miasto w Gdańsku. Chodzi o rozstrzygnięty przetarg we wrześniu 2018 roku, który wyłonił partnera na zagospodarowanie 11ha terenów na tym obszarze. Projekt zakładał wyremontowanie historycznych budynków, w tym dawnej zajezdni tramwajowej, powstanie nowego układu drogowego oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Zwycięzcą w przetargu okazała się być spółka Dolne Miasto, reprezentowana przez dwa przedsiębiorstwa budowlane - gdańską Korporację Budowlaną Doraco i warszawską firmę BBI Developement. Niestety, po dobrze zapowiadających się planach projektowych i koncepcji zagospodarowania, spółka przed podpisaniem umowy wycofała się ze współpracy z miastem Gdańsk.

Karolina Lipnicka/ fot.Wikipedia
TAGI
Czy będzie inwestor dla Dolnego Miasta ?

Jak czytamy w komunikacie wydanym w dniu 3 kwietnia b.r. przez spółkę mającą się podjąć realizacji dalszego etapu rewitalizacji dzielnicy:

(…) Spółka Dolne Miasto nie zdecydowała się (…) na kontynuowanie rozmów  z Miastem Gdańsk, z uwagi na negatywny wynik przeprowadzonych przez nią (spółkę Dolne Miasto) analiz ryzyk ekonomicznych i prawnych związanych z realizacją przedmiotowego projektu.

Wiadomym jest, że rozmowy z kolejnym oferentem, który złożył drugą najbardziej konkurencyjną ofertę tj. spółką GGI Dolne Miasto, nie zostały jeszcze podjęte. Pozostaje zatem pytanie jak bardzo projekt kontynuacji modernizacji dzielnicy zostanie przesunięty w czasie.

Aktualnie analizujemy kwestie formalno-prawne. Postępowanie to jest kluczowe, dlatego dokładamy wszelkich starań, by wszystkie kwestie rozstrzygnąć w najbliższym czasie - informuje Olimpia Schneider z biura prasowego gdańskiego magistratu.

  Magistrat miasta zapewnia jednak, że zmiana przedstawiciela, który podejmie się realizacji przedsięwzięcia na terenie Dolnego Miasta nie wpłynie na przedmiot umowy. Mowa tutaj o przebudowie i zagospodarowaniu terenu i realizacji nieruchomości publicznych m.in. budowie przedszkola,remoncie zabytkowej zajezdni czy odnowieniu i adaptacji, na potrzeby działalności związanej z integracją społeczną i kulturalną , starej szkoły przy ulicy Śluza 3.

 Mimo zapewnień władz Gdańska o podjęciu kolejnych kroków dotyczących tej inwestycji w najbliższym czasie,warto zaznaczyć, że pierwszy etap przetargu został zakończony w pierwszej połowie 2018 roku. Oznacza to, że sama oferta została przygotowana dużo wcześniej. W związku z tym negocjacje z kolejnym inwestorem mogą okazać się trudne, zważywszy na spore zmiany w branży budowlanej od strony ekonomicznej i pracowniczej.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda