mobile
REKLAMA

Czterysta młodych osób uzupełni załogę Daru Młodzieży

Aż cztery setki osób – młodych ambasadorów kraju - weźmie udział w Rejsie Niepodległości dookoła kuli ziemskiej. Finaliści specjalnego konkursu wyprawę na pokładzie Daru Młodzieży odbędą etapami.

Łukasz Razowski
TAGI
Czterysta młodych osób uzupełni załogę Daru Młodzieży

Jak podają organizatorzy konkursu na ambasadorów, którzy wezmą udział w Rejsie Niepodległości, drugi, a zarazem ostatni etap naboru na pokład Daru Młodzieży odbył się od koniec stycznia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Konkurs i wyprawa organizowana jest z okazji obchodzonej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Laureaci pierwszego etapu konkursu przybyli do Warszawy by napisać test wiedzy z zakresu historii działań niepodległościowych od Powstania Kościuszkowskiego do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, podstaw wiedzy żeglarskiej oraz tematu morze w Biblii – podaje biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Po dwóch etapach spośród prawie sześciuset młodych osób zostało wyłonionych czterystu laureatów, którzy opłyną świat na różnych odcinkach.

– Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dobrym przyjęciem ludzi młodych i tak wielu młodych Ambasadorów chce opowiadać o Polsce na świecie i spotkać się z Papieżem Franciszkiem w Panamie. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by umożliwić, jak największej liczbie osób udział w tym niezwykłym wydarzeniu – powiedziała Anna Moskwa, podsekretarz stanu w MGMiŻŚ.

Przypomnijmy, w maju 2018 roku Dar Młodzieży rozpocznie Rejs Niepodległości dookoła świata. Żeglarze uczczą w ten sposób setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Trasa, jaką przepłynie Dar Młodzieży w rejsie dookoła globu, biegnie przez Lizbonę, Kanary i afrykańskie porty. Po przejściu Przylądka Dobrej Nadziei żaglowiec wyjdzie na Ocean Indyjski i skieruje się na porty Dalekiego Wschodu (m.in. Singapur, Szanghaj, Osaka), a po trawersie Pacyfiku na porty zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej (m.in. Vancouver, San Francisco, Los Angeles).

– Kulminacyjny punkt podróży to Panama. Tam w styczniu 2019 roku Dar Młodzieży uświetni Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka - poinformowali gdyńscy urzędnicy, a marynarze nie ukrywają, że postarają się zaprosić Ojca Świętego na pokład. Ostatnim planowanym portem w Ameryce jest Nowy Jork, skąd żaglowiec ruszy z powrotem do Europy.

Źródło fotografii: http://www.am.gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko