mobile
REKLAMA

CZERWIEC Z KRAJOWĄ MAPĄ ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Od początku czerwca br. internauci zaznaczyli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 42 miejsca w Sopocie, w których ich zdaniem dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości. W większości zgłoszenia dotyczą nieprawidłowego parkowania. Policjanci korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia.

Informacja prasowa/Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
TAGI
CZERWIEC Z KRAJOWĄ MAPĄ ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Od 1 czerwca br. policjanci z komendy miejskiej odnotowali 42 miejsca w Sopocie, które zostały naniesione przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku roku tych sygnałów otrzymaliśmy ponad 220. Wspomniana aplikacja KMZB cieszy się dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy funkcjonariusze mogą skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas.

Do najczęstszych nieprawidłowości wskazywanych przez internautów od początku miesiąca zaliczyć można nieprawidłowe parkowanie (26 zgłoszeń). Internauci nanieśli na mapę zgłoszenia dotyczące również spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (7), a także żebractwa (2). Pojawiły się też sygnały dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości na Al. Niepodległości i bezdomności. Policjanci sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Weryfikacją tych zgłoszeń zajmują się mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego, funkcjonariusze drogówki oraz dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia policjanci obejmują wskazane miejsce nadzorem. Po potwierdzeniu sygnałów kwestie nieprawidłowych parkowań i bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze omawiają również na komisjach bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że przez nasze źle zaparkowane pojazdy, np. po obu stronach jezdni lub w bramach wjazdowych do posesji, tarasujemy przejazd służbom ratunkowym lub mieszkańcom.

Zachęcamy do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

 

UWAGA!

"Mapa" nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda