mobile

Czas biegnie! Ruszyło odliczanie do MŚ w półmaratonie

Dokładnie 379 dni pozostało do mistrzostw świata IAAF w półmaratonie, które w ostatni weekend marca 2020 roku odbędą się w Gdyni. Na skwerze Kościuszki, przy skrzyżowaniu z ulicami Świętojańską i 10 Lutego, uruchomiono zegar odliczający czas do największej biegowej imprezy w historii polskiej lekkoatletyki.

Gdynia,pl/Paweł Marszałkowski/Fot.Gdynia.pl
TAGI
Czas biegnie! Ruszyło odliczanie do MŚ w półmaratonie

- Nie odliczamy już czasu latami. Zegar będzie przypominał o każdej minucie, która dzieli nas od wielkiego sportowego święta, jakim bez wątpienia będą mistrzostwa świata w półmaratonie – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który uroczyście "odpalił" zegar.
 
- Gdynia kocha sport i organizowane tu imprezy są tego najlepszym dowodem. Wydarzenia sportowe rozwijają miasto i sławią je nie tylko w Polce, ale i na arenie międzynarodowej – zauważa Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. - Mam nadzieję, że przyszłoroczne mistrzostwa, o które tak dzielnie walczyliśmy, potwierdzą nasze możliwości organizacyjne oraz utwierdzą wszystkich w przekonaniu o tym, że Gdynia ma ogromny potencjał – dodaje.

Mistrzostwa Świata w Półmaratonie (IAAF World Half Marathon Championships) odbędą się w Gdyni w dniach 27-29 marca 2020 roku. Wcześniej, bo już w najbliższy weekend próba generalna: czwarta edycja Gdynia Półmaratonu. Na trasie zapowiada się emocjonujący pojedynek Europejczyków: Norwega Sondre Nordstada Moena i Polaka Marcina Chabowskiego, którzy na plecach powinni czuć oddech debiutującego na dystansie półmaratońskim Krystiana Zalewskiego. Jak zwykle goźni mogą być również Kenijczycy, na czele z dwukrotnym zwycięzcą gdyńskiej imprezy Hilarym Maiyo Kimaiyo.

Oprócz biegu głównego na dystansie półmaratońskim, który wystartuje w niedzielę 17 marca o godzinie 11:00, imprezie towarzyszą również biegi dzieci i młodzieży oraz Bieg Gwiazd LA - impreza o wymiarze charytatywnym z udziałem największych polskich gwiazd lekkiejatletyki, m.in.: Małgorzaty Sobańskiej, Lidii Chojeckiej, Anny Rogowskiej, Grzegorza Gajdusa i Wojciecha Kałdowskiego. To podziękowanie za wsparcie naszych sportowców podczas aplikowania Gdyni do organizacji mistrzostw. 

Więcej informacji o wszystkich aktywnościach weekendu półmaratońskiego można znaleźć na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda