mobile

„Coaching” Nietzschego. Szkoła życia „dla wszystkich i dla nikogo” - wykłady filozoficzne w IKM

„Coaching” Nietzschego. Szkoła życia „dla wszystkich i dla nikogo” to pierwszy z cyklu multimedialnych wykładów Roberta Dolewskiego w IKM. Podczas spotkania, które odbędzie się 11 października o godz. 18.00, wspólnie z uczestnikami i uczestniczkami zastanowi się, co do zaoferowania ma współczesnemu człowiekowi niemiecki filozof - Fryderyk Nietzsche i jego filozofia życia, kojarzona głównie z ideami „śmierci Boga”, „nadczłowieka” oraz „woli mocy”? Wstęp wolny.

informacja prasowa
TAGI
„Coaching” Nietzschego. Szkoła życia „dla wszystkich i dla nikogo” - wykłady filozoficzne w IKM

Cykl wykładów Roberta Dolewskiego to drugie, po zMYŚLnych zabawach, z działań w ramach programu Filozofia w IKM. Wydarzenia pokazują, że filozofia jest tam, gdzie się jej nie spodziewamy, leży u podstaw wielu zjawisk, z którymi stykamy się na co dzień.

- Podczas spotkania zastanowimy się nad ideami „śmierci Boga”, „nadczłowieka” oraz „woli mocy” postawionymi w kontekście tak popularnych dziś zjawisk coachingu, mentoringu, psychoterapii czy też treningu personalnego, nastawionych na ciągłe rozwijanie ludzkiej osobowości. Czy Nietzschego można uznać ze swego rodzaju filozoficznego coacha a jeśli tak, to jakie praktyczne życiowe mądrości ma nam do przekazania dziś? A może to współcześni spece od rozwoju osobistego w jakiś sposób czerpią z nauk autora To rzekł Zaratustra? - zapowiada Robert Dolewski.

Robert Dolewski, prezes fundacji Ogród Filozofii. Doktorant filozofii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracownik dydaktyczny na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Hobbystycznie od wielu lat udziela się również na Trójmiejskiej scenie rapowej.

11 października, godz. 18.00, „Coaching” Nietzschego. Szkoła życia „dla wszystkich i dla nikogo” - wykład Roberta Dolewskiego

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda