mobile

Co wpływa na wartość dzieła sztuki? Spotkanie z cyklu koLEKCJE w IKM

Co wpływa na wartość dzieła sztuki? Dlaczego pastele Stanisława Wyspiańskiego osiągają na rynku rekordy cenowe? Czy cena wzrasta proporcjonalnie do wieku obiektu? Na te pytania, podczas najbliższego spotkania z cyklu koLEKCJE, które odbędzie się 10 maja o godz. 18.00, odpowie Karolina Bańkowska – antykwariuszka z krakowskiego Connaisseur – Salonu Dzieł Sztuki, specjalistka i ekspertka ds. malarstwa polskiego końca XIX i pierwszej połowy XX wieku.

Informacja prasowa
TAGI
Co wpływa na wartość dzieła sztuki? Spotkanie z cyklu koLEKCJE w IKM

- Na przykładach polskiego malarstwa dziewiętnasto- i dwudziestowiecznego omówimy najważniejsze czynniki decydujące o wartości obiektów. Przeanalizujemy rekordowe wyniki sprzedaży na polskim rynku oraz przyjrzymy się trendom mającym wpływ na wycenę. Poruszymy zagadnienia proweniencji i historii w kształtowaniu się wartości dzieł – zapowiada Karolina Bańkowska.

Karolina Bańkowska - antykwariuszka w krakowskim Connaisseur - Salonie Dzieł Sztuki, specjalistka i ekspertka ds. malarstwa polskiego końca XIX i pierwszej połowy XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem artystów środowiska krakowskiego.

Salon Dzieł Sztuki CONNAISSEUR to renomowana, krakowska galeria dzieł sztuki i antyków, mająca ponad 25-letnie doświadczenie na rynku sztuki. Specjalizuje się w XIX i XX-wiecznym malarstwie polskim. Prezentue głównie dzieła klasyków Młodej Polski, przedstawicieli krakowskiej szkoły pejzażowej, członków Grupy Krakowskiej, a także prace Kossaków i Nikifora. Zespół Salonu Connaisseur tworzą historycy sztuki i antykwariusze z wieloletnim doświadczeniem w profesjonalnym obrocie dziełami sztuki, budowaniu kolekcji, doradztwie inwestycyjnym oraz z dużą wiedzą teoretyczną w zakresie historii sztuki.

koLEKCJE to cykl spotkań, wykładów i warsztatów dla osób, których hobby to kolekcjonowanie lub po prostu zamiłowanie do przedmiotów vintage i antyków. Prywatne kolekcje to często wybitne zbiory, w których znajdują się prawdziwe rarytasy. Uważamy, że osobom które o nie dbają należy się też wsparcie i docenienie ich działań. Wyszukiwanie, kupowanie, pozyskiwanie, katalogowanie, przechowywanie - to praca, którą wykonują. Posiadają ogromną ekspercką wiedzę w ramach konkretnych tematów – np. ceramiki lat 60-tych, fotografii, przedwojennych zabawek lub filmów klasy B. Dzięki swojemu zapałowi i pasji stają się ekspertami. To także jest kultura. Chcemy ją pokazać, wyciągnąć na światło dzienne z mieszkań, garaży, piwnic, małych warsztatów i rodzinnych archiwów. Modny ostatnio trend na przedmioty z lat 60-tych i 80-tych. XX wieku służy powstawaniu kolejnych sklepów internetowych, profili w mediach społecznościowych. Wykorzystajmy go do wsparcia osób, które za nimi stoją.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda