mobile

Cisne Branco zaprasza na pokład

Brazylijska fregata żaglowa Cisne Branco, która przybyła do Gdyni w środę, 7 sierpnia, otworzyła swój pokład dla zwiedzających. Każdy może ją odwiedzić, zajrzeć do środka i dowiedzieć się więcej o Brazylii i jej kulturze. Pierwsi chętni już skorzystali z takiej możliwości. Załoga zaprasza na pokład od dziś do niedzieli, 11 sierpnia w godz. 10.00-19.00. Okręt cumuje przy nabrzeżu Pomorskim w okolicy Akwarium Gdyńskiego i zostanie w naszym mieście do poniedziałku, 12 sierpnia.
 

Informacja prasowa/ fot. Magdalena Czernek
TAGI
Cisne Branco zaprasza na pokład

To nasza pierwsza wizyta w Gdyni i jesteśmy dumni i podekscytowani, że możemy tu być. Większość załogi to młodzi ludzie, którzy nawet w najśmielszych marzeniach nie spodziewali się, że będą mieli możliwość odwiedzić Polskę. Słyszeliśmy wiele pozytywnych komentarzy na temat waszego kraju i jego turystycznych zalet. My też chcemy przybliżyć gdynianom i odwiedzającym miasto turystom naszą kulturę i powiedzieć coś więcej o Brazylii, dlatego otwieramy pokład dla zwiedzających. Zapraszamy wszystkich. Chętnie opowiemy o okręcie, brazylijskiej kulturze i muzyce – mówi kapitan Adriano Marcelino Batista, dowódca okrętu Cisne Branco.

Cisne Branco przypłynął do Gdyni w ramach roboczej wizyty. Fregata otrzymała zaproszenie do naszego miasta już w ubiegłym roku – z okazji 100-lecia polskiej Marynarki Wojennej. Wtedy okręt miał inne zobowiązania i nie mógł zawitać do Gdyni. Załoga postanowiła jednak odwiedzić nasze miasto w tym roku, w drodze powrotnej z duńskiego Aarhus, gdzie żaglowiec uczestniczył w regatach The Tall Ships Races. Wcześniej już dwukrotnie gościł w Polsce. W 2013 i 2017 roku był w Szczecinie podczas finałów The Tall Ships Races.
 
Nazwa okrętu w tłumaczeniu na język polski oznacza „Białego Łabędzia”. To flagowa jednostka brazylijskiej Marynarki Wojennej. Szkolą się na niej przyszłe kadry tamtejszych oficerów i marynarzy. Okręt jest w służbie od marca 2000 roku. Został wybudowany w Amsterdamie, w stoczni Damen. Jego portem macierzystym jest Rio de Janeiro. Jednostka ma 76 metrów długości, 3 maszty oraz 31 żagli, których łączna powierzchnia to 2195 m2. Załoga, która przypłynęła do Gdyni liczy 66 osób.

 

Źródło: gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda