mobile

Ceny biletów PKP SKM pójdą w górę

Od dnia 1 kwietnia 2017 r, PKP SKM w Trójmieście nastąpi podwyżka cen biletów. Pojawi się też nowa oferta biletu trzydobowego oraz rozszerzenie obszaru obowiązywania biletu miejskiego na Gdańsk i Gdynię o trzy przystanki sopockie. Nastąpi tez zmiana terminu rozpoczęcia przedsprzedaży biletów z 7 na 30 dni.

Informacja prasowa
Ceny biletów PKP SKM pójdą w górę

- Miasto Słupsk jest silnie powiązane z Trójmiastem. Słupszczanie tutaj pracują, uczą się czy studiują. Obniżamy ceny na takich dużych odległościach, z jednej strony zapewniając tym klientom lepsze warunki mobilności, z drugiej przyciągając tą obniżką nowych pasażerów.- mówi Marcin Głuszek – dyrektor ds. marketingu i sprzedaży PKP SKM w TrójmieścieBilet miesięczny na trasie Słupsk - Gdańsk Główny obecnie kosztuje 408 zł, od 1 kwietnia będzie kosztował 285 zł. Cena biletu ze Słupska do Gdyni Głównej obecnie kosztuje 368 zł, od 1 kwietnia spadnie do 280 zł.

- Bilet miesięczny na trasie Gdańsk Główny - Gdynia Główna kosztuje dziś 122 zł, po podwyżce 130 zł. Tyle samo zapłacimy za bilet miesięczny trójmiejski uprawniający do przejazdów między stacjami Gdańsk Śródmieście – Gdynia Cisowa, a więc na znacznie dłuższym odcinku. Taka sama sytuacja po podwyżce wystąpi w przypadku biletów jednorazowych na trasie Gdańsk Główny – Gdynia Główna. W jedną stronę zapłacimy 6,50 zł, lecz jednocześnie tyle będzie kosztował bilet trójmiejski pozwalający na przejazd od stacji Gdańsk Śródmieście, aż do Gdyni Cisowej.

- Za bilet miejski obowiązujący na odcinkach np. Gdańsk Śródmieście - Sopot Kamienny Potok, lub Gdynia Cisowa – Sopot Wyścigi zapłacimy od 1 kwietnia 3,80 zł. Obecnie bilet ten pozwala na przejazd na krótszych trasach np. Gdańsk Śródmieście Gdańsk Żabianka lub Gdynia Cisowa – Gdynia Orłowo i kosztuje 3,50 zł. Tak więc mimo niewielkiej 30-groszowej podwyżki, zapewnimy możliwość dalszego podróżowania.

Przygotowujemy się do złożenia wniosku o dofinansowanie zakupu nowych pociągów ze środków Unii Europejskiej i w związku z tym musimy być gotowi finansowo. W tym projekcie taborowym będzie konieczność zapewnienia wkładu własnego, czyli pieniędzy które musi spółka samodzielnie wnieść do projektu.- zapewnia dyrektor ds. marketingu i sprzedaży PKP SKM w Trójmieście.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko