mobile
REKLAMA

Centrum Aktywności Społecznej już otwarte

W jednym miejscu można uzyskać poradę prawnika, psychoterapeuty i  psychiatry. Tutaj wsparcie można otrzymać również od asystenta i doradcy zawodowego. Dzisiaj otwarto Centrum Aktywności Społecznej na Dolnym Mieście przy ul. Łąkowej 34/4

inf. pras.
TAGI
Centrum Aktywności Społecznej już otwarte

 - Warto zapamiętać nowy adres na Dolnym Mieście pod którym można uzyskać profesjonalną pomoc i wsparcie. Nie bójmy się prosić o pomoc na życiowych zakrętach. Fenomen tego miejsca to niezwykła przestrzeń, podnosząca jakość wsparcia oraz współpraca wielu podmiotów, by uzyskać najlepszy efekt dla gdańszczanek i gdańszczan. Jeżeli dodam, że sam Freud korzystał już z oferty Centrum, nie zostaje nic innego, jak odważnie nacisnąć dzwonek i skorzystać z otwartych drzwi – mówił po otwarciu Centrum Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

W czerwcu 2017 r. Miasto Gdańsk przekazało zabytkowy lokal Fundacji Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA na rzecz działań społecznych służących mieszkańcom rewitalizowanej dzielnicy Dolne Miasto.  Dzisiaj w lokalu przy ul. Łąkowej 34/4 realizowany jest między innymi projekt „System Aktywizacji Społeczno-Zawodowej w Gdańsku- komponent aktywnej integracji i komponent usług społecznych” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu mieszkańcy Gdańska, w szczególności Dolnego Miasta, mogą skorzystać ze wsparcia psychologicznego i środowiskowego. Swoje dyżury odbywa tu prawnik, psychoterapeuta, psychiatra. Asystent wraz z doradcą zawodowym wspiera i pomaga w zdobyciu i utrzymaniu zatrudnienia. Wsparciem Fundacji FOSA objęte są całe rodziny dlatego organizowane są tu również terapeutyczne zajęcia dla dzieci.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko