mobile

Budowa ul. Augustyna Necla coraz bliżej

Miasto podpisało umowę z firmą MTM S.A. z Gdyni, która wykona roboty budowlane na ul. Augustyna Necla na Kamiennej Górze. W ramach inwestycji powstanie nowa infrastruktura drogowa.

inf. prasowa
Budowa ul. Augustyna Necla coraz bliżej

Zgodnie z umową inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 20 tygodni. To oznacza, że latem mieszkańcy będą mogli korzystać już z nowej infrastruktury. Modernizacja obejmie odcinek o długości ok. 340 metrów, ulica zyska nową nawierzchnię. Skorygowana będzie też geometria jezdni, a w celu uspokojenia ruchu zostaną zamontowane progi zwalniające.

- W postępowaniu przetargowym wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę opiewająca na kwotę 2 054 130, 40 zł brutto, co oznacza, że na realizacji tej inwestycji w budżecie miasta udało nam się zaoszczędzić ponad 2 miliony złotych. Te środki finansowe przeznaczone zostaną na inne remonty i modernizacje drogowe w Gdyni – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


Inwestycja ma udrożnić drogę, uporządkować kwestię miejsc parkingowych i zapewnić pieszym komfort poruszania się. Mieszkańcy ul. Augustyna Necla będą mieli do dyspozycji dodatkowe miejsca postojowe, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami. Zmodernizowane zostaną najazdy i zjazdy na skrzyżowania i powstanie plac do zawracania. Piesi zyskają nowe i równe chodniki. A ponadto rozebrane zostaną schody terenowe oraz istniejące ogrodzenia. Prace remontowe będą prowadzone na całym odcinku ul. Necla oraz po lewej i prawej stronie ul. Legionów.

- To kompleksowe działanie z pewnością podniesie komfort życia mieszkańców Kamiennej Góry. Ulica Augustyna Necla to nie tylko droga do domów, ale także codzienna trasa dzieci do szkół i przedszkola, a priorytetem jest dla nas zwiększenie bezpieczeństwa, szczególnie najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Istotnym elementem inwestycji jest także przebudowa kanalizacji deszczowej oraz estetyzacja tego obszaru, którą dopełni energooszczędne oświetlenie – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta.

 
W ramach inwestycji droga na Kamiennej Górze zyska nowoczesne oświetlenie LED, małą architekturę w postaci ławek parkowych i przysiadków oraz nasadzenia zieleni. Przeprowadzona zostanie również oczekiwana przez mieszkańców przebudowa kanalizacji deszczowej, którą uzupełni modernizacja sieci wodociągowej i elektroenergetycznej.

 

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda