mobile

Budowa lodowiska - zmiana koncepcji

Gdynia zdecydowała, że na Grabówku powstanie obiekt spełniający głównie funkcję rekreacyjną dla mieszkańców z minimalnym zapleczem szatniowo-administracyjnym. Co więcej, w ramach kompleksu powstanie długo wyczekiwana sala gimnastyczna, z której korzystać będą uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych.
 

informacja prasowa/Gdynia.pl
TAGI
Budowa lodowiska - zmiana koncepcji

Fani rekreacyjnej jazdy na ostrzu obecnie mogą korzystać z obiektu znajdującego się przy ulicy Bema 33. Wysłużony obiekt co roku cieszy się olbrzymią popularnością wśród mieszkańców, którzy w okresie zimowym uwielbiają spędzać tam wolne popołudnia.


W planach była budowa nowoczesnego obiektu na Grabówku, jednakże złożone oferty na roboty budowlane znacznie przekroczyły planowany budżet. Pierwsza z nich – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „MARBUD” Ryszard Marcinkiewicz z Gdyni – zaoferowała cenę 49 985 763, 91 złotych brutto. Druga oferta, złożona przez ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp. k. z Jacewa opiewała z kolei na 57 673 652, 54 złotych brutto. Miasto zaplanowało, że budżet inwestycji nie przekroczyć 39 327 787 zł brutto.

- Kwoty złożonych ofert są zdecydowanie zbyt wygórowane,  a my w tym wypadku założyliśmy, iż nie możemy pozwolić sobie na przekroczenie budżetu. Gdynia, w najbliższych latach, planuje realizację wielu kluczowych inwestycji, w tym m.in. dużych projektów infrastrukturalnych,  których realizacja ma się rozpocząć w przyszłym roku, dlatego też świadomie decydujemy się zmienić koncepcję, aby zaoszczędzone  w ten sposób środki wykorzystać na najpilniejsze projekty – mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.

W ramach nowej koncepcji zakres projektowy lodowiska zostanie znacznie ograniczony. Obiekt będzie spełniać głównie funkcję rekreacyjną, tak, jak ma to miejsce obecnie przy ul. Bema. Warto zaznaczyć, że w ramach jednego kompleksu powstanie również sala gimnastyczna, która zostanie wybudowana na terenie Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych.

- Na tę decyzję czekaliśmy od kilkudziesięciu lat! – mówi dyrektor placówki Bogusława Flisykowska. I dodaje: - Nasi uczniowie odbywają zajęcia wychowania fizycznego w różnych miejscach: klubie sportowym Galeon, hali SP nr 52, obiektach CKU nr 2 oraz w zaadoptowanej w szkole salce, znajdującej się w części piwnicznej. Dlatego liczymy, że budowa wymarzonej sali rozpocznie się w najbliższym czasie. Bardzo chcielibyśmy, aby była ona połączona z budynkiem szkoły, co umożliwiłoby  nam nie tylko realizację zajęć wf-u, ale też organizowanie różnych akcji i uroczystości szkolnych.
 
Szczegóły dotyczące powstania nowych obiektów poznamy w najbliższym czasie.

fot.pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda