mobile

Braci mniejszych nie kupuj, adoptuj!

Do końca września można w Sopotece oglądać wystawę dyplomową Maksymiliana Kacperskiego „Braci mniejszych nie kupuj, adoptuj!". Wszystkie sfotografowane zwierzęta pochodzą ze schroniska Sopotkowo.

inf. prasowa
Braci mniejszych nie kupuj, adoptuj!

Celem ekspozycji jest pokazanie zwierząt różnego gatunku i wielkości, które z różnorodnych przykrych lub w brutalnych okolicznościach trafiły do schroniska. Wystawa dyplomowa, to miesięczne starania, i wizyty z aparatem u zwierząt w celu uświadomienia ludziom ile zwierzęta znaczą dla nas oraz dlaczego nie warto ich kupować a właśnie adoptować. Wszystkie sfotografowane psy i koty pochodzą z sopockiego schroniska.

- Od dzieciństwa moje życie potrzebowało mieć bratnią duszę obok siebie. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że nie wszyscy wiedzą, jak wiele może dać nam zwierzę, często więcej, niż potrafi dać drugi człowiek. Będąc kiedyś w sopockim schronisku dla psów Sopotkowo zobaczyłem samotność z perspektywy zwierzęcia - mówi Maksymilian Kacperskiautor prac.

Schronisko oraz wolontariusze starają się ze wszystkich sił zapewnić zwierzętom dobre warunki do życia oraz zwiększyć szansę na adopcję i znalezienie nowego domu. W zamyśle autora zdjęć wystawa ma wzmacniać świadomość i wrażliwość społeczną, bo dzięki temu problem bezdomności oraz złego traktowania zwierząt systematycznie się zmniejsza.

Więcej informacji o pomyśle i samej wystawie znaleźć można w mediach społecznościowych na stronie internetowej, a także na profilach Instagram i Facebook Maksymiliana Kacperskiego.

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda