mobile
REKLAMA

Biegacze odlecieli na gdyńskim lotnisku

Emil Dobrowolski został pierwszym w historii zwycięzcą Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim organizowanego na terenie Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo. Wśród pań najszybsza była Marta Łagownik. W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów, który odbył się w niedzielę 12 maja, wystartowało 2 269 uczestników. Dużym powodzeniem cieszyły się również biegi młodzieżowe, malucha i marsze nordic walking – wzięło w nich udział 1 134 osób. Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim przyciągnął blisko 3 500 miłośników aktywnego spędzania czasu.

Gdynia.pl/Michał Kozłowski/fot.gdyniasport.pl
TAGI
Biegacze odlecieli na gdyńskim lotnisku

Tak wyjątkowej scenerii nie było jeszcze podczas żadnej imprezy PKO Grand Prix Gdyni. Tym razem uczestnicy największego biegowego cyklu na Pomorzu odwiedzili północne dzielnice miasta, a konkretniej teren Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo. Trasa prowadząca po pasie startowym, hangary, nowoczesne obiekty lotniska cywilnego – tego podczas naszych biegów jeszcze nie widziano.


– Podczas każdej imprezy z cyklu PKO Grand Prix Gdyni chcemy zaskakiwać naszych uczestników, dlatego tym razem „wylądowaliśmy” na lotnisku. W miejscu, w którym bieganie kojarzy się jedynie ze spóźnionymi pasażerami, zorganizowaliśmy imprezę pełną nowości. Jedną z nich była, sprzyjająca biciu rekordów życiowych, płaska jak stół trasa – zaznacza dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert.

Nowa lokalizacja Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim przyciągnęła niemal 3500 osób uprawnionych do startu – wszyscy ciekawi premierowych tras oraz atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Po zakończonym starcie uczestnicy mogli skorzystać z bogatej oferty foodtrucków, sportowych miasteczek przygotowanych przez PKO Bank Polski oraz 4F, a także pneumatycznego miasteczka dla dzieci, które było zdecydowanie najweselszym miejscem całej imprezy.

Panowie powalczyli, królowa jest jedna


Biegacze wyruszyli na trasę biegu głównego punktualnie o godzinie 15:00. Szybko na czoło stawki wysforowali się: Emil Dobrowolski, Artem Kazban oraz Mateusz Niemczyk, którzy wspólnie minęli półmetek. Pierwszy z rywalizacji o zwycięstwo odpadł Niemczyk, a na 1,8 kilometra przed metą Dobrowolski wyprzedzał reprezentanta Ukrainy o zaledwie cztery sekundy. Multimedalista mistrzostw Polski w biegach na 5 i 10 kilometrów na finiszu nie dał szans rywalowi, wygrywając w czasie 30:39. Kazban wpadł na metę 25 sekund później. Skład podium uzupełnił Niemczyk (31:15).

Wśród pań zwyciężyła Marta Łagownik (34:51), która niemal całą trasę przebiegła samotnie. Drugie miejsce zajęła Ewelina Paprocka (35:32), a trzecia była Magdalena Dias (35:52). Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim dostępne są na www.gdyniasport.pl.

Gdynia na dopingu, Bies na medalu


Uczestników Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim wspierali bliscy, mieszkańcy, a także zorganizowani w strefy kibicowania uczniowie gdyńskich szkół. Z kolei wzdłuż pasa startowego rozstawiono kolorowe i niezwykle głośne stanowiska, przy których w biegaczy łapali drugi, a czasami i trzeci oddech. Kreatywności żakom mogłyby pozazdrościć największe agencje reklamowe w kraju!

Za linią mety na każdego, komu udało się pokonać 10-kilometrową trasę czekała nagroda w postaci wyjątkowego medalu, na którym widniał, zgodnie z nową lokalizacją biegu, samolot BIES TS-8. Przypomnijmy, że w tym roku motywem przewodnim kolekcji są maszyny i pojazdy obecne w życiu gdynian oraz nierozerwalnie kojarzące się z miastem z morza i marzeń.

Biegamy i pomagamy!


Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim to świetna okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. W Biegu Malucha – 150 metrów, oczywiście wraz z rodzicami, pokonał nawet sportowiec, który urodził się… w 2019 roku! Najstarszego uczestnika imprezy, tradycyjnie, należało szukać na trasie marszu nordic walking. Znany i lubiany pan Dionizy Ziółkowski z Gdyni po raz kolejny udowodnił, że wiek to tylko liczba.

Podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim można było połączyć sportową pasję
z ideą dobroczynności. Wielu biegaczy przyłączyło się do akcji charytatywnej na rzecz 9-letniej Małgosi. która choruje na genetyczną chorobę Recklinghausena. Dzięki biegaczom, którzy ruszyli na trasę z przypiętą kartą „biegnę dla Gosi”, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację dziewczynki.

Spotkajmy się w czerwcu


Za nami już dwie z czterech odsłon tegorocznego cyklu. Kolejna już za półtora miesiąca! Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim już w nocy z 28 na 29 czerwca. Radzimy zaznaczyć tę datę w kalendarzu! Zapisy trwają na www.grandprixgdyni.pl.

Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim przyciągnął blisko 3 500 miłośników aktywnego spędzania czasu / fot. gdyniasport.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda