mobile

Biała, czarna, ruda – kawa w kocim towarzystwie

Nowo otwarta kawiarnia "Biały Kot" w Gdyni to miejsce, które już pierwszego dnia odwiedziło wielu trójmiejskich miłośników kotów. Kapsel, Korek i Bryś – dotychczasowi mieszkańcy Ciapkowa, mają tu swój dom tymczasowy i umilają czas gościom lokalu.

Marek Nowak
TAGI
Biała, czarna, ruda – kawa w kocim towarzystwie

– Koty wprowadziły się kilka tygodni przed otwarciem kawiarni żeby oswoić się z nową dla nich przestrzenią i sobą nawzajem – mówi Mikołaj Haczewski, właściciel "Białego Kota" – Planujemy też zwiększenie ilości zwierząt, o ile oczywiście będą dogadywały się z obecnymi mieszkańcami. Docelowo będzie ich siedem.

Ze względów sanitarnych lokal podzielony jest na trzy strefy; w pierwszej składamy zamówienia i tutaj też są one przygotowywane, w głównej sali siedzimy z kotami przy kawie, w oddzielnym pomieszczeniu znajduje się też kocia toaleta. Takie rozwiązanie pozwoliło rozwiać wątpliwości, jakie początkowo zgłaszał SANEPID.

– Żeby otworzyć kawiarnię pokonaliśmy sporo trudności związanych między innymi ze znalezieniem odpowiedniego miejsca i wątpliwościami urzędników. Na szczęście przekonał ich argument, że podobne lokale istnieją już w innych miastach – mówi Mikołaj Haczewski. – Cieszę się, że w końcu się udało, a ilość klientów, którzy pojawili się pierwszego dnia bardzo pozytywnie nas zaskoczyła – dodaje.

Chwilę po otwarciu lokalu kolejka wychodziła aż na ulicę, a pierwsi klienci doceniali nie tylko obecność kotów, ale także dobrą kawę i serwowane tu ciasta (osobiście polecam Rudego Kota – czyli kawę z syropem karmelowym).

Warto też podkreślić, że gdyńska kawiarnia jest wyjątkowa ze względu na możliwość adopcji przebywających tam kotów. Odbywa się to za pośrednictwem schroniska w Ciapkowie.

Marek Nowak

Kawiarnia "Biały Kot" - Władysława IV 7-15, Gdynia

Godziny otwarcia: 11:00 - 20:00

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko