mobile

Bezpłatne przejazdy dla gdańskich uczniów

Stowarzyszenie Lepszy Gdańsk zbiera podpisy pod petycją, która zakłada wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci do lat 7, uczniów podstawówek i gimnazjów.

Marta Milczarek/ fot.www.pixabay.com
Bezpłatne przejazdy dla gdańskich uczniów

Członkowie Stowarzyszenia Lepszy Gdańsk rozpoczęli zbiórkę podpisów w ramach akcji „Dzieciaki bez biletów”. Potrzebują 2 tysięcy głosów poparcia, by projekt uchwały o bezpłatnych przejazdach dla uczniów trafił do Rady Miasta. Darmowa komunikacja będzie przeznaczona dla wszystkich dzieci, które nie ukończyły gimnazjum. Specjalną ulgą nie zostaliby objęci licealiści, ponieważ część z nich zarabia już własne pieniądze.

Jak twierdzą pomysłodawcy, nowe przepisy będą kosztować rocznie ok. 3,5 milionów zł, ale jest niewielka kwota w stosunku do całego budżetu miasta. Akcja ma zachęcić gdańszczan do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej i pomóc rodzicom, którzy zmagają się z finansowymi problemami. Podobne rozwiązania wprowadzono już w Warszawie, rozważają to także radni w innych miastach: Wrocławiu, Koszalinie i Wałbrzychu.

Społecznicy chcą, by uchwała weszła w życie już od września tego roku. To może być początek do rozmów o darmowych biletach dla wszystkich mieszkańców Gdańska.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko