mobile

Bezpieczne ferie zimowe

Policjanci z wydziału prewencji komendy miejskiej w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne ferie”, przeprowadzają spotkania z dziećmi, które odwiedzają kino Helios. Policjanci ruchu drogowego podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Mundurowi przeprowadzą kontrole autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Redakcja
Bezpieczne ferie zimowe

W ramach prowadzonych działań profilaktycznych „Bezpieczne ferie”, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, gdańscy policjanci z wydziału prewencji komendy miejskiej, prowadzą spotkania z dziećmi w kinie Helios. Przed seansami filmowymi funkcjonariusze przybliżają najmłodszym widzom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w domu i na podwórku. Dzieci mogą dowiedzieć się też od policjantów, jak mają zachować się na wypadek niebezpieczeństwa i jakie ważne numery telefonów warto znać. Na tych spotkaniach również rodzice dowiadują się, co mogą zrobić, aby wzmocnić bezpieczeństwo swoich dzieci. Podczas wtorkowego spotkania w kinie Helios uczestniczyło 170 uczniów klas 1-4 szkół podstawowych.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających ferii zimowych jest priorytetem dla policjantów. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty oraz stan techniczny pojazdów.

Rodzice bądź organizatorzy wyjazdów autokarowych mogą kontaktować się z policjantami ruchu drogowego w przypadku, gdy chcą upewnić się co do bezpieczeństwa transportu. Na kontrolę autokaru można umówić się po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tego z policjantami gdańskiej drogówki, zgłaszając potrzebę kontroli najlepiej na kilka dni przed planowanym wyjazdem – tel. (058) 321-69-47 lub 321-69-45.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda