mobile

Bezpieczna podróż na Święta

Święta Bożego Narodzenia to czas powrotów do rodzinnego domu, odwiedzin przyjaciół czy wyjazdów na zimowy wypoczynek. To zatem czas wzmożonych podróży. Pamiętajcie: po pierwsze bezpieczeństwo. Jeśli podróżujesz autobusem – upewnij się, że jest sprawny. Jak? Przez Internet.

informacja prasowa
TAGI
Bezpieczna podróż na Święta

Grudzień to trudniejsze warunki na drogach, nie tylko z uwagi na pogodę, ale i duży ruch. Autobus, czy autokar to wciąż bardzo popularne środki transportu. Tym, którzy z nich korzystają polecamy e-usługę „Bezpieczny autobus”. Dzięki niej od ręki sprawdzicie, czy Wasz środek lokomocji jest odpowiednio przygotowany do ruszenia w trasę.


Sprawdź online


Podstawową kwestią jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, na który składa się wiele parametrów. Często nie zdajemy sobie sprawy z ich znaczenia. Jeszcze częściej – z tego, że możemy je sprawdzić za pomocą kilku kliknięć.
Aby to zrobić wystarczy wejść na stronę www.bezpiecznyautobus.gov.pl i wpisać numer rejestracyjny autobusu lub autokaru, którym mamy pokonać trasę.  


- Dzięki tej e-usłudze każdy może się upewnić, czy autobus - którym podróżuje - jest w pełni sprawny, a tym samym bezpieczny. Wystarczy kilka minut, aby zadbać o siebie i swoich bliskich. Zachęcam do korzystania z tej możliwości nie tylko w okresie świątecznych podróży, ale i przez cały rok - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.


Szybko i wygodnie


Dzięki bezpłatnej e-usłudze bezpiecznyautobus.gov.pl, sprawdzicie:
czy autokar ma ważne obowiązkowe badanie techniczne,
czy autokar ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
czy nie jest wyrejestrowany lub kradziony,
dane techniczne autobusu, np. liczbę miejsc,
stany licznika z badań technicznych (informacje o stanie licznika są gromadzone w bazie od 2014 roku).

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda