mobile

Benefis Tomasza Wałdocha

10 sierpnia (sobota), o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Traugutta 29, odbędzie się benefis Tomasza Wałdocha, wybitnego reprezentanta Polski w piłce nożnej. Podczas benefisu rozegrany zostanie mecz towarzyski. Zagrają Przyjaciele Tomka Wałdocha z FC Schalke 04.

Informacja prasowa/ fot. pixabay
TAGI
Benefis Tomasza Wałdocha

Gościć będziemy wielu reprezentantów Polski i Niemiec, jednego mistrza i jednego wicemistrza świata. Spotkanie to zostanie poprzedzone meczem Akademii Młodych Orłów PZPN z Gdańska i Tczewa, który rozpocznie się o godzinie 15.00. Zaproszeni na benefis zostali m.in.: Jerzy Brzęczek, Jerzy Dudek, Radosław Gilewicz, Marek Koźmiński, Paweł Kryszałowicz, Jacek Krzynówek, Michał Żewłakow. Pomorski Związek Piłki Nożnej, kontynuuje w ten sposób kilkuletnią tradycję, uhonorowania wybitnych postaci wywodzących się z Wybrzeża.

Tomasz Wałdoch urodził się 10 maja 1971 roku w Gdańsku. Pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w Stoczniowcu Gdańsk (dzisiejsza Polonia). W wieku 17 lat trafił do Górnika Zabrze, w którym rozegrał 152 mecze i strzelił 8 bramek. W latach 1995-99 grał w niemieckim klubie VfL Bochum. Kolejnym klubem było Schalke 04. W Gelsenkirchen spędził siedem lat, dwukrotnie zdobył Puchar Niemiec. Przez cztery sezony pełnił funkcję kapitana drużyny. Dziś Tomasz Wałdoch jest jedną z klubowych legend i pracuje jako asystent trenera drużyny do lat 23.

Źródło: Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda