mobile
REKLAMA

Będzie remont basenu przy ul. Reja

Ogłoszono przetarg na przebudowę pływalni znajdującej się w Zespole Szkół Energetycznych przy ul. Reja w Gdańsku. To nie jedyna inwestycja planowana w szkole - powstanie jeszcze budynek dydaktyczny z pracowniami, a także niewielka elektrownia wiatrowa. 

informacja prasowa
TAGI
Będzie remont basenu przy ul. Reja

9 miesięcy potrwa przebudowa basenu przy ul. Reja w Gdańsku. Ogłoszono przetarg na realizację zadania, które obejmować będzie remont całego budynku pływalni. Basen ma 25 metrów długości. Cała powierzchnia użytkowa pływalni to 1 265,00 m2. Oprócz samej niecki basenu, przebudowane zostaną także szatnie z zapleczem. Prace prowadzone będą również w kilku salach dydaktycznych ZSE, gdzie Wykonawca wymieni posadzki i pomaluje ściany.

W zakresie inwestycji znalazło się także wykonanie wewnętrznej instalacji teletechnicznej – okablowanie strukturalne, instalacja monitoringu telewizji dozorowej CCTV i nagłośnienia. Wyremontowany zostanie także węzeł ciepła i instalacja elektryczna wraz z instalacją wodno-kanalizacyjną.

To nie jedyna inwestycja planowana w Zespole Szkół Energetycznych. Powstanie tam pawilon dydaktyczny.  Budynek o wymiarach 31,49 x 14,56 m będzie jednopiętrowy, wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje. Pracownie, z których korzystać będą uczniowie szkolący się w zawodach technik energetyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik elektryk, elektryk w branży budownictwa powstaną w 8 miesięcy od daty podpisania umowy. W budynku będzie mieściła się sala egzaminacyjna, dwie sale zajęć, a także pomieszczenia higieniczno-sanitarne, pomocnicze i magazyn. Na dachu budynku zostaną zamontowane urządzenia energetyki odnawialnej. W sąsiedztwie budynku zostanie również wykonana niewielka elektrownia wiatrowa – przewiduje się montaż dwóch wiatraków o wysokości ok. 13-14 m.

Otwarcie ofert zaplanowano na 6 marca. Prace potrwają 8 miesięcy od daty podpisania umowy.

W imieniu Gminy Miasta Gdańska zadanie te koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda