mobile

Będą nowe trasy rowerowe w Gdyni

Wybrane drogi rowerowe mają zostać przebudowane na Wzgórzu św. Maksymiliana, Grabówku i w Śródmieściu.

Paweł Makowiec/ fot. pixabay.com
TAGI Gdynia
Będą nowe trasy rowerowe w Gdyni

Ta informacja jest dobra zarówno dla rowerzystów, jak i pieszych, a dzięki modernizacjom ma być bezpieczniej oraz wygodniej.

Pierwszym odcinkiem, który zostanie poddany przebudowie, jest droga rowerowa biegnąca wzdłuż ulicy Władysława IV od przystanku SKM Wzgórze św. Maksymiliana, na północ, do przystanków autobusowych za al. Marsz. Piłsudskiego. Drugi odcinek połączy ścieżkę rowerową od skrzyżowania ulicy Władysława IV z Armii Krajowej do trasy obecnie kończącej się na ulicy 10 Lutego przy Szkolnej. Trzeci odcinek znajduje się przed Uniwersytetem Morskim i związany jest z przebudową części frontowej uczelni.

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, mówi, że w najbliższych latach w Gdyni powstanie wiele dróg rowerowych, które połączone stworzą spójną sieć. - To z kolei spowoduje, że komunikacja rowerowa stanie się jeszcze bardziej wygodna i bezpieczna - dodaje.
Z kolei Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej, tłumaczy, że przebudowa drogi na Wzgórzu św. Maksymiliana zlikwiduje niewygodne odgięcia istniejącej drogi rowerowej. - Dzięki tej przebudowie rowerzyści pojadą najkrótszą trasą na wprost, bez konieczności pokonywania wzniesień czy meandrowania między pieszymi - mówi. - Ścieżka na ul. 10 Lutego będzie nieco węższa i wyniesie 2 m. To ze względu na duże natężenie ruchu pieszego w tej lokalizacji.

Całkowita długość projektowanych i modernizowanych odcinków to ponad 1 km. Każdy przebudowany fragment będzie wykonany w obowiązującym standardzie nowoczesnych dróg rowerowych - zostanie wymieniona nawierzchnia ścieżek, łuki i skrajnie będą dostosowane do istniejących elementów drogi i chodnika. Dzięki temu, poprawi się bezpieczeństwo rowerzystów.

Szczegółowa dokumentacja ma powstać do końca 2019 roku.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda