mobile
REKLAMA

Bajkowy ogród powstanie w Dniu Flisaka

Już w sobotę 16 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 61, przy ul. Siennej 26 w Gdańsku Przeróbce odbędzie się VI Dzień Flisaka. Podczas imprezy uczestnicy zasadzą wspólnie kwiaty, krzewy i inne rośliny ozdobne, by w ten sposób stworzyć wyjątkową, zieloną przestrzeń, która ma służyć mieszkańcom dzielnicy.

 

Informacja prasowa
TAGI
Bajkowy ogród powstanie w Dniu Flisaka

Na festyn, który rozpocznie się o godzinie 13.45 zapraszamy m.in. miłośników zabaw sportowych, dziecięcych, dobrej muzyki i jedzenia – słowem całe rodziny. W programie m.in. turniej piłkarski dla młodzieży, dmuchane zamki, stoiska z napojami i biesiadnymi przekąskami. Podczas imprezy nastąpi też otwarcie sąsiedzkiego ogrodu, który zagospodarują samodzielnie uczestnicy festynu – posadzą kwiaty i inne rośliny ozdobne, drobne krzewy. Stworzą zielone miejsce, przyjazne i dostępne dla starszych oraz młodszych mieszkańców dzielnicy. Wszystko w ramach projektu „Bajkowe sąsiedzkie ogrody”, wymyślonego i realizowanego przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 61 na Przeróbce oraz animatorów lokalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Na wydzielonej przestrzeni szkolnej m.in. staną skrzynki z roślinami, powstaną klomby, ławki by np. seniorzy z dzielnicy mogli spędzać tam wolny czas.  Pieczę nad ogrodem sprawować mają uczniowie szkoły. Miejsce ma dawać wytchnienie i jednocześnie służyć społecznej aktywności.

- To cenna inicjatywa, która ma nie tylko wymiar społeczny, aktywizujący i integrujący, ale i ekologiczny – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Zielone miejsca zawsze zachęcają do ich odwiedzania. Ogrody edukacyjne powstają przy kilkudziesięciu przedszkolach w Gdańsku. Najbardziej cieszy mnie to, że przedszkolaki, uczniowie będą oglądać i doglądać żywą przyrodę, a nie najpiękniejsze choćby, ale tylko zdjęcia w podręcznikach czy na nośnikach elektronicznych. Jest szansa, że pasja do zieleni rozkwitnie też na balkonach z wielkiej płyty i innych miejscach.

Głównymi organizatorami festynu są: Rada Dzielnicy Przeróbka, SzP nr 61, Gdański Klub Wioślarski „Drakkar” i Fundacja „Obudź Nadzieję” w partnerstwie z MOPR w Gdańsku.

Uwaga! Już od godz. 10.30 w sobotę na wodne zabawy na przystani zaprasza Gdański Klub Wioślarski „Drakkar”.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda