mobile
REKLAMA

Bajka w Centrum

„Przygody kota Filemona” oraz „Piesek w kratkę” – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci na spotkanie z bohaterami klasycznych polskich animacji. Wybrane odcinki obu serii wypełnią program poranka filmowego z cyklu „Bajka w Centrum” w sobotę, 27 października 2018 roku, o godzinie 10.00. Po seanse zaplanowano warsztaty plastyczne i sporo dobrej zabawy.
 

Informacja prasowa
TAGI
Bajka w Centrum

Gościem poranka będzie malarka Urszula Sakowska, która wspólnie z dziećmi przeniesie postaci z obejrzanych bajek na papierową taśmę filmową. O dodatkowe atrakcje zadba Partner wydarzenia, producent zabawek Alexander Toys.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz na www.gcf.org.pl.

"Przygody kota Filemona" to telewizyjny serial animowany dla dzieci, emitowany w latach1977-1981. Wyprodukowany został w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For. Jest kontynuacją serialu Dziwny świat kota Filemona. Opowiada on o losach małego, ciekawskiego kota Filemona oraz dorosłego, doświadczonego kota Bonifacego. Pojawia się również mały szczeniaczek, który towarzyszy Filemonowi w jego zabawach.

"Piesek w kratkę" to seria kombinowanych aktorsko-animowanych filmów produkcji Studia Miniatur Filmowych w reżyserii Zofii Ołdak. Głównym bohaterem jest mały, pluszowy piesek, który, jak tylko znajduje się poza zasięgiem wzroku swojej właścicielki, rusza na podbój dziecinnego pokoju.


Poranki filmowe dla dzieci "Bajka w Centrum" to cykliczny projekt Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej oraz ich bliskich z Trójmiasta i okolic. Oprócz walorów naukowych, spotkania te mają na celu zachęcanie rodziców do kreatywnego spędzania czasu wspólnie z dziećmi poza domem. Odbywające się kilka razy w miesiącu spotkania z animacjami, mają na celu zaznajomić młodych widzów z kulturą polskiej sztuki filmowej poprzez projekcję w kinie połączoną z zabawą. Spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina.

Projekt zrealizowano przy wsparciu Miasta Gdyni.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda