Arka Gdynia odpadła z eliminacji do Ligi Europy

Zespół przegrał, ale walka trwała do ostatniej minuty. Zawodnikom nie można wiele zarzucić. Zabrakło trochę szczęścia…

Redakcja
TAGI

Decydująca bramka padła pod koniec spotkania. To był pech… W 90. minucie długa piłka trafiła pod nogi Soerlotha, a ten kopnął ją wprost do siatki Arki. Wtedy zrobiło się bardzo nerwowo. Niestety podopiecznym Leszka Ojrzyńskiego nie udało się odrobić strat. Mecz zakończył się wynikiem 3-2 dla duńskiego FC Midtjylland. Dlaczego? Nie do końca wiadomo. Po licznych głosach, że Arka niepotrzebnie wygrała z Lechem i zdobyła Puchar Polski, bo wyparła tym samym (niejako) teoretycznie silniejszą Lechię Gdańsk z eliminacji do Ligi Europy, Arka rozegrała świetne mecze. Większość spodziewała się druzgocącej porażki Arki, a klub pokazał się z bardzo dobrej strony. Byli waleczni i ambitni. Z takimi wynikami, jak ten wczorajszy, trudno się pogodzić.

Niełatwo przełknąć też porażki innych polskich zespołów. Lech Poznań przegrał z FC Utrecht po równie dobrym meczu. Legia z kolei odpadła z eliminacji do Champions League. Dziś po godzinie 13 odbędzie się losowanie – dowiemy z kim stołeczny klub powalczy w Lidze Europy. Legia może trafić na sześć drużyn – w tym byłego przeciwnika Lecha.

Ostatnie wydarzenia w polskiej piłce nożnej są dość smutne. To będzie subiektywna opinia, jednak ze wszystkich trzech zespołów największą zaciętością, odwagą, hartem ducha wykazała się skreślona na samym początku Arka Gdynia.