mobile

Aplikuj na rezydencje AiR Goyki 3!

Sopocki Art Inkubator zaprasza na rezydencje artystyczne twórców literatury i sztuk wizualnych. Rezydencje będą realizowane w 2021 roku, zgłoszenia można nadsyłać do 12 listopada br.

inf.prasowa
Aplikuj na rezydencje AiR Goyki 3!

Rezydencje odbywające się w ramach AiR Goyki 3 są adresowane do szerokiej grupy artystów. Do dialogu zapraszani są polscy i zagraniczni twórcy z dziedziny sztuk wizualnych, literatury, sztuk performatywnych, muzyki, a także osoby zajmujące się popularyzacją nauki. Zaproszeni artyści mogą liczyć na wsparcie swoich działań w przestrzeni Art Inkubatora. Otrzymają m.in. zakwaterowanie i opiekę kuratorską

W ramach dwóch pierwszych edycji AiR Goyki 3 w 2021 roku, do udziału w rezydencji artystycznej zaproszeni zostali twórcy z dziedziny literatury i sztuk wizualnych.

Rezydencje AiR Goyki 3 koncentrują się wokół procesu twórczego i dialog z artystami. Kieruje nami krytyczna refleksja nad współczesnym światem i społeczeństwem. Rezultat końcowy nie jest określony, a tematy nie są z góry narzucane. W ramach rezydencji wspierane są działania przemyślane, projekty skupione na researchu, które biorą pod uwagę miejsce swojej realizacji, tj. Sopot oraz przestrzeń Art Inkubatora oraz takie, które zakładają budowanie relacji z ludźmi i otoczeniem. Zapraszanie na rezydencje twórców z pogranicza różnych dziedzin daje możliwość sieciowania środowisk, współpracy i rezultatów w postaci multidyscyplinarnych projektów.

W ramach rezydencji artystycznej Art Inkubator zapewnia swoim rezydentom między innymi:

– pracownię w siedzibie Art Inkubatora; pierwszy termin rezydencji odbędzie się pomiędzy stałą, a tymczasową siedzibą,

– opiekę kuratorską w czasie trwania rezydencji artystycznej,

– budowanie kontaktów rezydenta z lokalną sceną artystyczną, organizację spotkań oraz wizyt w instytucjach zgodnych z profilem działalności artystycznej rezydenta,

– zakwaterowanie w Sopocie na okres rezydencji artystycznej odbywającej się w miesiącach kwiecień – czerwiec.

Pełny regulamin jest dostępny na stronie Goyki 3 Art Inkubator.

Zgłoszenia powinny zawierać:

  1. Formularz zgłoszeniowy na AiR Goyki 3 – do pobrania na stronie Goyki 3 Art Inkubator.
  2. Prezentację projektu, który będzie realizowany w trakcie rezydencji artystycznej w Sopocie – opis o objętości do 500 wyrazów, nie więcej niż 1 strona A4.
  3. Portfolio wraz z artist statement zawierające do 6 zrealizowanych projektów wraz z opisem technicznym – maksymalna wielkość pliku 2MB, obowiązkowy format PDF.
  4. CV z najważniejszymi projektami oraz nagrodami.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 12.11.2020, 12.00 CET

Kontaktair@goyki3.pl

Czas trwania rezydencji to dwa miesiące. W tym czasie rezydenci zobowiązani są do pobytu i realizowania działalności artystycznej w Sopocie.

Osoby, którym zostana przyznane rezydencje artystyczne będą zobowiązane do zorganizowania minimum jednego spotkania otwartego dla publiczności, nawiązującego do ich twórczości artystycznej. 

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda