mobile
REKLAMA

Aleksandra Michalak ze żłobka „Kasztanek” – Opiekunką Roku 2018 w Gdańsku

Nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić coś innego w życiu – mówi Aleksandra Michalak ze żłobka nr 2 „Kasztanek” w Gdańsku, która została Opiekunką Roku 2018. Była jedną z 12 opiekunek nominowanych przez rodziców dzieci i koleżanki w każdym ze żłobków w Gdańskim Zespole Żłobków.

 

informacja prasowa
TAGI
Aleksandra Michalak ze żłobka „Kasztanek” – Opiekunką Roku 2018 w Gdańsku

Tytuł Opiekunki Roku przyznawany jest od 2005 roku przez Prezydenta Miasta Gdańska. We wtorek Paweł Adamowicz wręczył go już po raz czternasty. Uroczystość odbyła się w żłobku „Dzwoneczek” przy ul. Królewskie Wzgórze. Prawdopodobnie jest to jedyny taki konkurs w Polsce. O jego ostatecznym wyniku decydują w losowaniu maluszki przebywające w żłóbku. Małe rączki dwóch dziewczynek i dwóch chłopczyków wylosowały spośród nominowanych sześć pań.

 

Oprócz tytułu Opiekunki Roku przyznano też dwa wyróżnienia. Otrzymały je: Irena Wojach ze żłobka nr 4 „Nutka” przy ul. Startowej i Adrianna Kościukiewicz ze żłobka nr 9 „Guliwer” przy ul. Racławickiej. Wyróżnione panie otrzymały nagrody pieniężne w wysokości 1,5 tys. zł każda.

 

Aleksandra Michalak ze żłobka nr 2 „Kasztanek” przy ul. Piastowskiej jako opiekunka pracuje od trzech lat. Tuż po odebraniu tytułu przyznała, że praca z dziećmi daje jej bardzo dużo radości i satysfakcji. – Chociaż jest to praca trudna i odpowiedzialna, to jednak każdy uśmiech, każdy gest dziecka sprawia, że jest ona przyjemnością – podkreśliła. Oprócz tytułu laureatka otrzymała też nagrodę pieniężną w wysokości 2,5 tys. zł.  

 

W tym roku po raz pierwszy przyznano trzy dodatkowe nagrody. Irena Korszyłowska ze żłobka nr 1 „Fraszka” przy Malczewskiego, Emilia Kapała ze żłobka nr 3 „Złota Rybka” przy ul. Chałubińskiego i Ewa Olszewska ze żłobka nr 12 „Żagielek” przy ul. Olsztyńskiej będą mogły wziąć udział w styczniu w Warszawie w ogólnopolskiej konferencji opiekunek. Każda z nominowanych opiekunek otrzymała po 1 tys. zł.

 

W 13 placówkach należących do Gdańskiego Zespołu Żłobków przebywa 1088 maluszków. Otwarty w tym roku trzynasty żłobek „Skarbek” przy ul. Kolorowej nie uczestniczył w tej edycji konkursu ze względu na zbyt krótki jeszcze okres działalności.

 

Lista opiekunek nominowanych do tytułu „Opiekunka Roku” 2018:

 

Irena Korszyłowska, żłobek nr 1

Aleksandra Michalak, żłobek nr 2 (tytuł Opiekunki Roku 2018)

Emilia Kapała, żłobek nr 3

Irena Wojach, żłobek nr 4 (wyróżnienie)

Maria Karaś, żłobek nr 5

Małgorzata Kowalewska, żłobek nr 6

Regina Baryńska, żłobek nr 7

Barbara Wróbel, żłobek nr 8

Adrianna Kościukiewicz, żłobek nr 9 (wyróżnienie)

Karolina Buk, żłobek nr 10

Wioletta Łysio, żłobek nr 11

Ewa Olszewska, żłobek nr 12

Pierwszy w Polsce klub małego kibica siatkówki

Podczas uroczystości prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, dyrektor Gdańskiego Zespołu Żłobków, Krystyna Konieczny i prezes Trefl Gdańsk Dariusz Gadomski podpisali porozumienie o współpracy i utworzeniu – pierwszego w Polsce – klubu małego kibica siatkówki i Trefla Gdańsk. – W żłobku stawia się pierwsze kroki, w żłobku mówi się pierwsze sławo i w żłobku będzie też pierwsze podanie piłką – mówiła podczas uroczystości Krystyna Konieczny. W żłobkach ma być promowana siatkówka, będą m.in. zajęcia i spotkania z siatkarzami.

W Gdańsku w publicznych żłobkach jest 1088 miejsc opieki dla dzieci w wieku od 20 miesięcy do lat 3, w prywatnych placówkach, m.in. w żłobkach i klubach dziecięcych jest 1656 miejsc. Na miejsce w żłobku czekają ponad trzy tysiące maluchów. W minionych czterech latach liczba miejsc w żłobkach podwoiła się. W najbliższych latach w mieście ma powstać 16 żłobków dla 1,6 tys. dzieci.

Autor zdjęć: Grzegorz Mehring

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda