mobile

Aktywny weekend w dzielnicach

Jesień zbliża się do nas wielkimi krokami. Korzystając z ostatnich letnich weekendów zapraszamy na rodzinne wydarzenia na świeżym powietrzu. Spotkania realizowane są w ramach zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego, wstęp bezpłatny.

inf. prasowa
Aktywny weekend w dzielnicach

W sobotę 12 września w ramach cyklicznych zajęć nordic walking na Karwinach, odbędzie się weekendowy rajd leśnymi dróżkami dzielnicy. Miłośników popularnych spacerów z kijkami, zapraszamy o godz. 09:00, na wędrówkę z instruktorem, która wyruszy z ulicy Zofii Nałkowskiej, zbiórka przy bloku nr 21.

 

Także w sobotę odbędą się dwa cykliczne spacery i pikniki na łonie natury oraz warsztaty edukacyjne dla rodziców z dziećmi. Wydarzenie poprowadzi Fundacja Matka Natura wspólnie z leśnikiem, Witoldem Ciechanowiczem z Nadleśnictwa Gdańsk.
 
Rodziny z dziećmi w wieku od 1 do 6 lat wystartują o godz. 10:00, natomiast spacer ze starszymi pociechami od 7 do 13 lat o godz. 13:00, obie grupy wyruszą z przystanku Stoigniewa 02.
 
Wyprawa dla młodszych dzieci w poszukiwaniu pierwszych kolorowych liści i innych oznak jesieni. Rodziny powinny zabrać ze sobą koszyczek na leśne skarby i książkę, najlepiej w twardej okładce, do której schowają mokre liście. Na drugim spacerze porozmawiamy o leśnych drogach- skąd się biorą i dlaczego mogą zniknąć. W przerwie wędrówek, przewidziany jest mały piknik, uczestnicy mogą zabrać ze sobą kocyk, przekąski i napoje. Ubiór dobieramy do pogody, pamiętamy o wygodnych butach dostosowanych do leśnych wędrówek, chustach lub nosidełkach zamiast wózków.
 
Witold Ciechanowicz jest leśnikiem i doświadczonym edukatorem, na co dzień prowadzącym zajęcia edukacyjne w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji poprzez portal Evenea. Patronat nad wydarzeniem objęło Nadleśnictwo Gdańsk.

 

Kolejny rajd nordic walking rozpocznie się w niedzielę 13 września o godz. 09:00 w Wielkim Kacku. W ramach cyklicznych zajęć z kijami, przewidziany jest dwugodzinny spacer urokliwymi ścieżkami leśnymi. Miejsce zbiórki będzie się znajdować przy Kapliczce Źródła Marii.

 

13 września, na amatorów przygód w terenie czeka kolejna „Gra z mapą i kompasem”, tym razem wydarzenie na orientację dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędzie się w Wielkim Kacku.
 
Uczestnicy do wyboru będą mieli trzy trasy: łatwą, średnią i trudną. Wybrany szlak, na podstawie mapki, muszą pokonać w godzinach 10:00 - 14:00. Na mecie na zawodników czekają wyjątkowe medale. Miejsce startu: 54°27'16.7"N 18°27'33.6"E. Prosimy o korzystanie z google maps.

 

Przedsięwzięcie realizowane i sfinansowane są z Budżetu Miasta Gdyni w ramach środków Budżetu Obywatelskiego.
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wydarzenia odbywa się w reżimie sanitarnym, z zachowaniem bezpiecznego dystansu i wymaganych środków ostrożności. Spotkania nordic walking oraz grę terenową koordynuje Gdyńskie Centrum Sportu.

 

 

Źródło: UM Gdynia

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda