mobile

Aktywiści Greenpeace weszli na dźwigi portowe i blokują rozładunek węgla

Aktywiści po raz kolejny uniemożliwili rozładunek transportu węgla w gdańskim porcie. W środę rano, 11 września wspięli się na dźwigi w Terminalu Węglowym w porcie, gdzie zawiesili transparenty: "Polska bez węgla".

Sylwia Fiutkowska/fot. Pazurzasty
Aktywiści Greenpeace weszli na dźwigi portowe i blokują rozładunek węgla

Przypomnijmy, że to już kolejny dzień protestu aktywistów Greenpeace. W poniedziałek uniemożliwili rozładunek węgla płynącego do Gdańska z Mozambiku poprzez rzucenie kotwicy z żaglowca Rainbow Warrior przy Terminalu Węglowym, przez co zablokowali transport węgla do Polski. Na statku umieścili napis "Węgiel stop".Cała akcja miała zwrócić uwagę rządu na potrzebę działań na rzecz ochrony klimatu. Aktywiści uważają, że konieczne jest odejście od węgla do 2030 roku. Ich zdaniem Polska góruje w imporcie węgla, który trafia nawet do najdalszych zakątków świata.

W związku z protestem funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku zatrzymali dwie osoby: hiszpańskiego kapitana żeglowca Rainbow Warrior, należącego do Greenpeace, a także aktywistkę tej organizacji z Austrii, która pływała na pontonie w porcie. Zatrzymani są podejrzewani o naruszenie przepisów bezpieczeństwa żeglugi i ustawy o straży granicznej. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda