mobile

Akcja “Kręci mnie bezpieczeństwo” zawitała do Gdańska

Gdańscy policjanci rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, w ruchu drogowym oraz nad wodą. Spotkanie odbyło się 11 lipca w ramach kampanii “Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz “Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”.

Redakcja
Akcja “Kręci mnie bezpieczeństwo” zawitała do Gdańska

W trakcie swojej wizyty w Gdańskim Klubie Sportowym Gedania 1922 fukcjonariusze z komendy miejskiej i podległych komisariatów instruowali dzieci, jak należy unikać groźnych sytuacji w trakcie letniego wypoczynku. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim właściwego zachowania w pobliżu różnego rodzaju akwenów i bezpiecznego uprawiania sportów wodnych. Oprócz tego policjanci uczyli, co należy robić, gdy ktoś obcy częstuje słodyczami lub proponuje podwiezienie do domu, omawiali kwestie związane z poruszaniem się na rowerze. Dzieciom przypomniano numery alarmowe i rozdano ulotki oraz odblaski.

Nad obiema akcjami honorowy patronat sprawuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównymi ich odbiorcami są dzieci i młodzież, a najważniejszym celem jest zmniejszenie ilości wypadków z udziałem najmłodszych.

Projekty są realizowane w całej Polsce od czerwca do września.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko