mobile

Agata Nowosielska | "Ksiega Głów. Prolog."

Twarz człowieka stanowi wizualny komunikat, medium łączące człowieka ze światem zewnętrznym począwszy od przedstawień pierwotnych do poetyki Banksiego.

informacja prasowa/Fot.Facebook
TAGI
Agata Nowosielska | "Ksiega Głów. Prolog."

Księga głów to zbiór obrazów dotyczących charakteru twarzy- poddanej często deformacji. Pokazuję więc zniekształconą twarz – turpistyczną karykaturę epoki selfie- która zlewa się z tłem niczym fragment pogniecionego materiału. Później ukazuję nieśmiertelną formę- jaką jest maska -zwierzęca maska słonia stanowiąca schronienie dla twarzy prawdziwej. Dalej następuje multiplikacja głów-i twarzy im przypisanych inspirowana trochę pracami Maurizio Cattelana – zmultiplikowane głowy wyrastają na wallu malarskim niczym polip,organiczna narośl- to tłum. Często niewidoczny, ponieważ ukryty w wirtualnej sieci. Dlatego też pokazuję dodatkowo obrazy nieprzedstawiające , bardzo ascetyczne i wyludnione. Księga głów jest wystawą o kulturze obrazkowej, o twarzach wyglądających i wyrastających z billboardów, reklam, telewizorów, internetu, z telefonów, filmu, fotografii, z każdego zakątka kolorowego konsumpcyjnego ale i ulotnego,nastawionego na chwilę , zmiennego i kapryśnego współczesnego świata.

Agata Nowosielska urodzona w 1982 roku w Gdyni jest malarką, kuratorką i autorką tekstów o sztuce. Gdańską ASP na Wydziale Malarstwa ukończyła w 2006 r. Studiowała w Hochschule für Künste Bremen. Jest absolwentką Podyplomowych Muzealniczych Studiów Kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2010). Była związana ze Stocznią Gdańską i Młodym Miastem od 2004 roku od czasu debiutu w Eksperymentalnej Galerii eksperymentalnej Sztuki Klosz Art Jakuba Bielawskiego i wystawy indywidualnej w Kolonii Artystów Sylwestra Gałuszki i Mikołaja Roberta Jurkowskiego. Obecnie kuratorka współpracująca z gdańskim Klubem Żak. Artystka miała ostatnio indywidualną wystawę w BWA w Zielonej Górze. Jej obraz znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda