mobile

59. Bieg Westerplatte. Po przerwie pandemicznej, teraz w formule bezpośredniej dla 1500 osób

59. Bieg Westerplatte w tym roku odbędzie się 12 września. To jedna z największych i zarazem najpopularniejszych imprez biegowych w regionie. Zapisy już trwają. Warto po pandemicznej przerwie spróbować rywalizacji bezpośredniej z innymi biegaczami.

Informacja prasowa
59. Bieg Westerplatte. Po przerwie pandemicznej, teraz w formule bezpośredniej dla 1500 osób

Celem Biegu Westerplatte, oprócz promocji aktywnego trybu życia, zawsze było uczczenie obrońców polskiego wybrzeża z września 1939 roku. Miał on zawsze wymiar symboliczny. Na trasie biegacze odwiedzali ważne historycznie miejsca – teren bitwy Westerplatte czy teren dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina – od wojny do wolności. Każdy, kto chociaż raz wystartował w Biegu Westerplatte podkreślał, że na trasie można odczuć, że nie jest to zwykła, kolejna impreza biegowa, a historia przeplata się z atmosferą sportowej rywalizacji.

W ubiegłym roku z powodu pandemii Covid-19 bieg odbył się w wersji wirtualnej. Teraz wraca rywalizacja w formule bezpośredniej. Po dwóch latach wraca jedna z najbardziej lubianych przez biegaczy imprez, z możliwością startu dla większej liczby uczestników. Zapisy do udziału w tegorocznej edycji rozpoczęły się w lipcu i potrwają 03.09.2021 r.

W tegorocznej 59. edycji Biegu Westerplatte obowiązuje limit zgłoszeń 1500 osób, w tym 500 osób nie zaszczepionych oraz 1000 osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń, nie warto więc odkładać decyzji o starcie na ostatnią chwilę. Koszt rejestracji przez cały czas trwania zapisów wynosi 49 zł. Trasa 10‑kilometrowego biegu posiada atest PZLA. Organizatorem zawodów jest Gdański Ośrodek Sportu.

Klasyfikacja prowadzona będzie w następujących kategoriach:

  • kategoria open mężczyzn,
  • kategoria open kobiet,
  • ośmiu kategoriach wiekowych męskich i żeńskich
  • kategoria osób niepełnosprawnych w podziale na kobiety i mężczyzn

Start tradycyjnie będzie zlokalizowany na Westerplatte, nieopodal pomnika upamiętniającego polskich Obrońców Wybrzeża Września 1939 roku. Po drodze do mety biegacze pokonają m.in. kładkę nad Motławą. Sama meta znajdzie się na terenie Stoczni Gdańskiej, przy Europejskim Centrum Solidarności. Tam zaś na każdego, kto ukończy zawody, będzie czekał pamiątkowy, odlewany medal z miejscem na wygrawerowanie osiągniętego wyniku.

Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda