mobile
REKLAMA

5 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Trójmieście. Gdzie dochodzi do największej liczby wypadków?

Ponad 440 kolizji w skali całego 2018 roku - takie żniwo zebrało zaledwie 5 punktów znajdujących się na terenie Trójmiasta. W jakich miejscach kierowcy powinni zachować szczególną czujność? Tego typu informacje sprawdzili specjaliści z systemu Yanosik i sporządzili listę najbardziej kolizyjnych miejsc w Trójmieście.

informacja prasowa
TAGI
5 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Trójmieście. Gdzie dochodzi do największej liczby wypadków?

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa pomorskiego w 2017 r. doszło do ponad 2,6 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 3,2 tys. osób, a 134 zginęło. Warto więc zwrócić uwagę na to, w jakich miejscach zachować szczególną ostrożność. Eksperci systemu Yanosik przyjrzeli się obszarowi Trójmiasta:

Bazując na częstotliwości występowania wypadków drogowych, stworzyliśmy listę najbardziej niebezpiecznych miejsc w Trójmieście. System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat  – komentuje Magda Zglińska, Yanosik Dzięki temu możemy określić lokalizacje, w których najczęściej dochodzi do wypadków – dodaje. Gdzie w takim razie trójmiejscy kierowcy powinni szczególnie mieć się na baczności? Prym wiodą gdańskie lokalizacje.

Miejsce 1

Liderem niechlubnego podium okazał się węzeł Lotnisko w Gdańsku (Obwodnica Trójmiasta, ul. J. Słowackiego). W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 187 kolizji.

Miejsce 2

Na drugim miejscu znalazł się z kolei węzeł Unii Europejskiej w Gdańsku. Doszło tutaj do 78 wypadków.

Miejsce 3

Niewiele mniej niebezpiecznych zdarzeń miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Morskiej i Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni. Zgłoszono tutaj 74 kolizje.

Miejsce 4

Niebezpieczne okazało się również skrzyżowanie ul. Łostowickiej z al. Armii Krajowej w Gdańsku. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 61 wypadków.

Miejsce 5

Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka skrzyżowanie o ruchu okrężnym – rondo Ofiar Katynia w Gdańsku. Na tym rondzie doszło do 43 kolizji.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, warto wyposażyć się w systemy ostrzegania, dzięki którym kierowcy mogą otrzymywać i dodawać różnego rodzaju informacje o sytuacji drogowej, m.in. o wypadkach, remontach, zatrzymanych pojazdach czy fotoradarach. W ten sposób można z wyprzedzeniem przygotować się do odpowiednich manewrów i bezpiecznie dotrzeć do celu – komentuje Magda Zglińska, Yanosik.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda