mobile
REKLAMA

4. Festiwal Filmów Animowanych w Gdańsku

Zapraszamy na 4. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych - MFFA Gdańsk 2018. W dniach 8-11 listopada Miasto Gdańsk po raz siódmy będzie gościć filmy animowane z całego świata, które zaprezentowane zostaną w ramach czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych.

Informacja prasowa
TAGI
4. Festiwal Filmów Animowanych w Gdańsku

Na widzów czekać będą projekcje kilkudziesięciu filmów krótkometrażowych, pokazy filmów pełnometrażowych, retrospektywy, warsztaty oraz koncerty. Festiwal odbędzie się m.in. w dawnym kinie Watra w budynku Domu Harcerza, na Akademii Sztuk Pięknych oraz w przestrzeniach Dolnego Miasta.

Tegoroczny festiwal to przede wszystkim międzynarodowy konkurs krótkometrażowych filmów animowanych, składający się z czterech sekcji programowych: fabularna animacja, teledysk, animacja dla dzieci oraz animowany eksperyment i impresja. Najlepsze filmy w czterech konkursowych kategoriach wybierze gdańska publiczność.

Poza konkursem festiwal zaprezentuje liczne pokazy pełnometrażowych filmów animowanych zarówno dla dorosłych i dzieci. Będą to niemal wszystkie najważniejsze animacje prezentowane i nagrodzone na światowych festiwalach w ostatnim roku, kierowane zarówno dla dorosłego jak i najmłodszego widza.

Na festiwalu tradycyjnie zaprezentowane zostanie specjalne pasmo z okazji Międzynarodowego Dnia Animacji – globalnego święta, obchodzonego na przełomie października i listopada na całym świecie, z którego gdański festiwal wyrósł. W programie nie zabraknie również klasyki polskiej animacji, odbędą się spotkania z twórcami, a dla najmłodszych widzów, poza licznymi pokazami filmowymi przygotowano też warsztaty animacji.

Aktualnie trwa festiwalowa selekcja filmów a szczegółowy program już niebawem na stronie: www.mffa.pl

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych współfinansowany jest ze środków Miasta Gdańska.

Organizatorem i pomysłodawcą festiwalu jest Stowarzyszenie kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, która odpowiada również za takie imprezy jak Kino na Szekspirowskim, Sopot Film Festival czy Kino Letnie w Orłowie.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda