mobile

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdyni

Niedziela w Gdyni upłynęła pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach miasta co rusz spotkać można było wolontariuszy z puszkami na datki oraz charakterystycznymi naklejanymi serduszkami. Tego dnia tradycyjnie już do grania włączył się sztab rezydujący w Teatrze Miejskim. Zainteresowani mogli obejrzeć ciekawe spektakle, a także wziąć udział w wielkiej licytacji, którą poprowadził wiceprezydent Gdyni Michał Guć.

Redakcja
28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdyni

W niedzielę, 12 stycznia, gdynianie kontynuowali granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Większość atrakcji tego dnia zapewnił sztab działający w Teatrze Miejskim. Głównym punkt programu stanowiła wielka licytacja, która wystartowała punktualnie o godzinie 18:00, a jej prowadzenia podjął się wiceprezydent Gdyni – Michał Guć.

Do licytacji zgłoszono najrózniejsze przedmioty, m.in.: zaproszenia na Open'er Festival, Ladies' Jazz Festival Festiwal Polskich Filmów Fabularnych czy premiery spektakli w Teatrze Muzycznym w Gdyni, miód z pasieki na dachu Urzędu Miasta, pakiet startowy na World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020, reprint Konstytucji 3 Maja przekazany przez senatora Sławomira Rybicki, szkolenia off-road z Kolibki Adventure Park, 36-godzinny rejs „Szwecja w Jeden dzień” promem Stena Line, marynistyczna lampa od Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, voucher na indywidualne zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Miasta Gdyni i Akwarium Gdyńskiego , walizka Arki Gdynia z podpisami piłkarzy czy przekazany przez Straż Miejską miś strażnik oraz voucher na spędzenie dnia z EkoPatrolem.

Wcześniej - jak na teatr przystało – na gości czekały kulturalne przeżycia. Uczestniczy wydarzenia mogli obejrzeć spektakle „Orkiestra” i „Król Lear”. Na scenie taneczne popisy dało Studio Tańca Fest. Zaprezentowały się także Studio Piosenki Rumia, Akademia Głosów Tradycji oraz Studio Edukacji Muzycznej Impresja
 
Dodatkowo przed budynkiem było można było zobaczyć z bliska i zajrzeć do wnętrza samochodów straży pożarnej, straży miejskiej oraz policji.
 
Orkiestrowa niedziela upłynęła jednak nie tylko pod znakiem Teatru Miejskiego. Setki wolontariuszy kwestowało na ulicach Gdyni zbierając pieniądze do charakterystycznych puszek WOŚP. W wielu miejscach przygotowano atrakcje przeplatane licytacjami i loteriami. Było tak m.in. w restauracji Róża Wiatrów, gdzie aukcje prowadziła przewodnicząca Rady Miasta Gdyni - Joanna Zielińska.

Jak co roku Gdynia kolorowo, radośnie i szczodrze celebrowała finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda