mobile

23 stycznia - dniem bez foliówek. Odbierz bawełnianą ekotorbę w Urzędzie Miejskim

Tysiąc ekologicznych, bawełnianych toreb z logiem akcji „Gdańsk bez plastiku” trafi do mieszkańców w ramach dnia bez opakowań foliowych, który przypada w czwartek, 23 stycznia. Można je odebrać w Urzędzie Miejskim.

Redakcja
23 stycznia - dniem bez foliówek. Odbierz bawełnianą ekotorbę w Urzędzie Miejskim

Bądź eko, dbaj o środowisko, zrezygnuj z plastiku. W czwartek 23 stycznia przypada Dzień bez opakowań foliowych. To społeczna reakcja na wciąż zwiększającą się w naszym otoczeniu ilość opakowań z tworzyw sztucznych. Z tej okazji rozdawane będą mieszkańcom materiałowe torby z wizerunkiem żurawia i logo akcji „Gdańsk bez plastiku".

Można je odbierać w Urzędzie Miejskim w godz. 8.00 – 16.00 (lub do wyczerpania zapasów) w Sali Obsługi Mieszkańców (parter) przy ul. Nowe Ogrody 8/12. Jest to druga tego typu akcja, w czerwcu 2019 r. Urząd rozdał aż 2 tys. ekologicznych siatek.

Używanie toreb bawełnianych zamiast foliówek to tylko jedna z dziesięciu zasad, które miasto proponuje mieszkańcom, aby ograniczyć plastik. Warto zmienić swoje nawyki, tym bardziej, że ekotorby prezentują się bardzo gustownie.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda