mobile

100 boisk i turniejów piłki nożnej w Gdańsku na 100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości

W gdańskich szkołach trwają piłkarskie rozgrywki pod hasłem „100 Turniejów na 100 lat Niepodległości Polski”. Do udziału we wspólnej sportowej inicjatywie zapraszają Miasto Gdańsk i Stadion Energa Gdańsk. W Wielkim Finale weźmie udział osiem szkolnych drużyn, które zostaną wylosowane 24 września podczas otwarcia w Gdańsku 100 boiska na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Brzeźnie. Finał zostanie rozegrany 11 października na Stadionie Energa Gdańsk.

informacja prasowa
TAGI
100 boisk i turniejów piłki nożnej w Gdańsku na 100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości

Warunkiem uczestnictwa w losowaniu jest rozegranie w szkole do 17 września turnieju piłkarskiego, który wyłoni najlepszą drużynę placówki. Do 18 września do godz. 12:00 na adres futbolowy@gdansk.gda.pl należy przesłać formularz zgłoszeniowy.

W poniedziałek 24 września spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń zostanie wylosowanych osiem drużyn, po cztery ze szkól podstawowych  i ponadpodstawowych. Losowanie będzie transmitowane w Internecie na stronie gdansk.pl.

Głównym celem projektu jest wykorzystanie potencjału futbolu amatorskiego jako narzędzia do promocji aktywnego spędzania czasu przez młodzież, promocję zasad fair play oraz zdrowego trybu życia bez używek. Realizacja projektu ma się też przyczynić do integracji uczniów gdańskich szkół i być okazją do szukania i odkrywania nowych talentów.

Kontakt ws. organizacyjnych jan.ptach@gdansk.gda.pl

Źródło fotografii: http://www.drmg.gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda